LN - Rusi kao Ivan Drago: Tukli Amere na njihovom terenu!

Baćuške drugi put uzastopno osvojile Ligu Nacija – 3:1! Silovita Rusija ponovo šampion Lige nacija! Odbojkaška reprezentacija Rusije osvojila je trofej Lige nacija pobedom u Čikagu nad SAD 3:1 (25:23, 20:25, 25:21, 25:20).

Ostali sportovi 15.07.2019 | 16:14
Rusi su, u usijanoj atmosferi u Čikagu na terenu domaćina, drugi put u nizu uzeli zlato u tom takmičenju.

Ruse je do pobede vodio Dmitri Volkov sa 17 poena, dok je Jegor Kljuka dodao 14. Sa druge strane najbolji je b io Tejlor Sander sa 20 poena, a pratio ga je Metju Anderson sa 19.

Za MVP finalnog turnira izabran je američki korektor Anderson.

U borbi za treće mesto Poljska je savladala Brazil 3:0 (25:17, 25:23, 25:21).

Srbija nije uspela da se plasira na Fajnal siks Lige nacija, pošto je grupnu fazu završila na 11. mestu.

Kao nekada Ivan Drago! Tako deluju odbojkaši Rusije. Pomenuta selekcija drugi put uzastopno osvojila je Ligu Nacija, pošto je savladala SAD u Čikagu sa 3:1 (25:23, 20:25, 25:21, 25:20).

U vrlo izjednačenom meču, u kojem su odlučivali jači nervi, Rusija je manje oscilirala od rivala. Tačnije, Baćuške su jedini pad u igri imale u drugom setu, što su Amerikanci iskoristili da izjednače rezultat. Bilo je to sve od domaćina. Ili praktično sve.

Americi su imali prednost I u prvoj polovini trećeg seta, a onda su gosti pojačali gas. Napravili su preokret, poveli sa 2:1, a potom odigrali kada je bilo najpotrebnije – u četvrtom setu.

Šampione je predvodio Dmitri Volkov sa 17 osvojenih poena, tri manje dodao je Egor Kluika, a Ivan Jakovljev osvojio je 12.

Na drugoj strani, 20 poena osvojio je Tejlor Sander, a poen manje Met Anderson koji je proglašen za najkorisnijeg igrača završnog turnira.

Izvor: mozzartsport/B92