Engleska klima ili nešto drugo: Svi Srbi izgubili!

I Lasko Đere završio učešće u Istbornu. Pre njega ispao Lajović, dok je Đoković doživeo poraz na egzibiciji u blizini Londona.

Tenis 26.06.2019 | 19:30
Engleska klima ili trava u sredu nisu prijali srpskim teniserima. Porazi na Ostrvu su se ređali... Lajović, Nole, pa Đere.

Laslo Đere eliminisan je sa turnira u Istbornu, pošto je u drugom kolu izgubio od Ialijana Tomasa Fabijana u dva seta 6:7 (5), 6:7 (6).

Fabijano je do treće pobede u njihovom trećem duelu došao posle dva sata i tri minuta igre.

Italijan će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela između Francuza Žila Simona i Čileanca Nikolasa Žarija.

Srpski teniser je u prvom setu prevashodno imao brejk zaostatka, ali je potom uspeo da se vrati i dođe do prilike da servira za vođstvo od 1:0, ali je Fabijan uspeo da uzvrati oduzimanjem servisa.

U odlučujućem gemu prvog seta, Italijan je napravio mini-brejk viška za vođstvo od 1:0.

Đere je u drugom setu vodio s 5:1, odnosno imao prednost dva brejka, ali set nije uspeo da privede kraju, pa je odluka opet donesena u taj-brejku koji je ponovo pripao Fabijanu rezultatom 8:6.

Dušan Lajović je ranije tokom dana u Istbornu izgubio od Amerikanca Sema Kverija sa 2:6, 3:6.

Izvor: mondo.rs