KIN: Piksijev Guangdžou pao u 93. minutu!

Direktan crveni za Felainija! Dominacija domaćina, poraz za Stanojev Peking.

Fudbal 22.06.2019 | 19:03
Dominacija domaćina u Kini. Na pet utakmica, pet pobeda domaćih ekipa. Jednu od najuzbudljivih utakmica igrali su Peking Guan i Guangdžou R&F koji sa klupe predvodi Dragan Stojković Piksi. Peking je na kraju izašao kao pobednik sa 3:2, a pobedonosni gol dao je u 93. minutu Renato Avgusto.

Mogao je i Guangdžou i do pobede jer je vodio s 2:1 posle dva gola Zahavija sa bele tačke, čak su gosti vodili na poluvremenu, ali je u nastavku došlo do preokreta. Prvo je Ju Dabao izjednačio, a onda je i Avgusto u trećem minutu nadoknade doneo konačnu pobedu domaćinu.

Namestio se na levu nogu, opalio van šesnaesterca i pogodio kako golman gostiju nije mogao da odreaguje.

Tjenđin Teda je dočekala Šandong i slavila sa 2:1. Oba gola za domaćina dao je Sandro Vagner sa dva pogotka, a počasni gol za goste dao je Guedeš u 96. minutu kada je utakmica već bila rešena.

Zanimljivo je da je Maruan Felaini dobio direktan crveni karton na ovom meču u 79. minutu kada je laktom udario protivničkog igrača bez lopte.

Dodajmo i da je Pekin Rehe Aleksandra Stanojevića poražen od Šangaja u gostima s 3:0.

KINA 1 - 14. KOLO