A u Turskoj - Gudura zakazao majstoricu!

Gudurić brani Fenerovu titulu: Odlučiće majstorica! Srpski bek pogodio pet trojki u trijumfu ekipe Željka Obradovića protiv Anadolu Efesa.

Košarka 20.06.2019 | 08:21
Maestralni Gudurić zakazao majstoricu! Srpski reprezentativac najzaslužniji za slavlje Fenerbahčea protiv Efesa u šestoj utakmici finala plej-ofa Turske.

Igraće se majtorica. U šestoj utakmici finalne serije plej-ofa Turske Fenerbahče je u svom domu slomio otpor Anadolu Efesa 85:69 (17:14, 21:22, 15:16, 32:17) i izjednačio rezultat na 3:3 u pobedama. Sedma odlučujuća utakmica na programu je u petak u dvorani Sinan Erdem.

Centralna figura susreta bio je srpski reprezentativac Marko Gudurić, koji je predstavljao nerešivu enigmu za Ergina Atamana i njegove pulene. Tokom tri četvrtine se vodila izjednačena borba. Četa Željka Obradovića je u poslednji kvartal ušla sa samo poenom prednosti, kada je na scenu stupio Gudurić. Svojski su se u taboru Efesa trudili da zaustave Fenerovu haubicu, ali bezuspešno. Za 24 minuta na parketu Gudurić je ubacio 21 poen, garniranih sa čak pet trojki iz osam pokušaja i nepogrešiv učinak iz igre (1-1) i sa penala (4-4). Pritom je uhvatio šest lopti, podelio asistenciju i predstavljao zamajac u prelomnim momentima. Inicirao je seriju od 13:0 postigavši 11 poena u njoj i tako trasirao Fenerbahčeu put do pobede.

Pratili su ga Meli sa 14 poena, Slukas i Dikson sa po 11, dok su po deset dodali Mahmatoglu i Kalinić.

U taboru Efesa bolji od ostalih bili su Šejn Larkin sa 16 poena, po 12 su zabeležili vrlo dobri Vasilije Micić i Kruno Simon, dok je poen manje ubacio Danston.

Biće i poslednje, sedme utakmice finala!

Suočen sa imperativom pobede, pri prvoj meč lopti izazivača, branilac turske titule odigrao je odličan meč i zakazao "majstoricu" za dva dana, od 19 časova.

Fenerbahče - Efes 85:69 (17:14, 21:22, 15:16, 32:17)

Posle 30 minuta ravnopravne borbe, ekipa Željka Obradovića u poslednjoj četvrtini je "oduvala" tim Ergina Atamana i nastavila odbranu titule, koju je osvajala prethodne tri godine, kao i 2014.

Marko Gudurić bio je najefikasniji u velikoj pobedi aktuelnog prvaka, jer je ubacio 21 poen, uz pet trojki iz sedam šuteva. Bio je to njegov najbolji nastup u ovoj seriji, koja će doneti Fenerbahčeu izjednačenje u broju titula ili će omogućiti Efesu da poveća trenutno vođstvo (13:12).

Naredni meč zakazan je za petak, a domaćin će biti Efes.

Fenerbahče: Dikson 11, Mahmutoglu 10, Slukas 11 (8 as), Meli 14, Kalinić 10, Tirpanči, Duverioglu 8, Hersek, Arna, Guler, Datome, Gudurić 21.

Efes: Danston 11, Simon 12, Moerman 7, Micić 12 (1/7 za tri), Larkin 16, Iljasoglu, Sajbir 2, Tundžer 9, Balbaj, Bitim, Šanli, Birsen.