''Poštujem samo Rodžera, Rafu i Novaka...!''

Koga još tu ima? Pokažite se! Nekadašnji najbolji teniser sveta Boris Beker je oštro kritikovao mladu generaciju tenisera.

Tenis 12.06.2019 | 12:38
On je istakao da bi igrači mlađi od 28 godina moralo da se pokažu i da uđu u trku za osvajanje Gren slem turnira.

Mediji podsećaju da su poslednjih deset velikih takmičenja osvojili tridesetogodišnjaci, Rafael Nadal, Novak Đoković i Rodžer Federer.

U njihovo društvo je pokušao da se umeša 25-godišnji Dominik Tim, ali ga je Španac savladao u dva uzastopna finala na Rolan Garosu.

“To nije dobro. Moramo da stavimo pod znak pitanja kvalitet i stav svakog igrača mlađeg od 28 godina. Ja mogu da poštujem samo Rodžera, Rafu i Novaka. Koga još? Pokažite se, dajte mi nešto o čemu mogu da pričam“, rekao je Beker.

Nemac, koji je osvojio Vimbldon kao 17-godišnjak, istakao je da se ovde ne radi o forhendima ili fizičkoj spremnosti, već i mentalitetu, stanju uma i stavu koji pravi razliku između pobednika i gubitnika.