Heroji Zvezdine pobjede: Moramo ozbiljnije!

Strelci najvažnijih pogodaka u pobedi crveno-belih ističu da će u sredu morati bolje da igraju, na Partizanovom terenu.

Košarka 11.06.2019 | 10:38
Kada je bilo najteže, Zvezdin tandem Dejan Davidovac - Ognjen Dobrić preuzeo je odgovornost i u završnici maratonskog derbija uradio važne stvari da donese pobedu crveno-belima.

Uzastopnim trojkama, njih dvojica su vratili Zvezdi kontrolu u poslednjim minutima, a Davidovac je i važnim prodorom primorao Novicu Veličkovića na faul, pa je sa linije penala postavio 96:90.

Crno-beli su potom našli način za još jedan kontraudar, trojkom Markusa Pejdža, ali je Davidovac onda opet stao na "crtu" i "overio" trijumf domaćina.

"Bila je očekivano teška utakmica", rekao je on na konferenciji za novinare.

"Mislim da je ovo sedmi put da igramo sa njima i da nije bilo preteranih iznenađenja. Imali smo 39 minuta kontrolu utakmice, a u poslednjem minutu ušli smo u egal. Sada to nije važno, čestitam ekipi i idemo da se spremamo na sledeću utakmicu’’, istakao je Davidovac.

Ognjen Dobrić, drugi heroj Zvezdinog trijumfa, govorio je o teškim uslovima, velikoj vrućini u dvorani, kao i o značaju trijumfa.

"Kako je bilo nama, tako je bilo i njima. Moramo da igramo. Bilo je naporno, ali bitno je da smo odradili naš deo posla i da smo pobedili".

O svojoj i Davidovčevoj trojki dao je kratak komentar.

"Tako se 'otvorilo'. Svi igrači su doprineli pobedi, bilo je jako naporno i svi su morali da ulože 100 odsto da bi se dobila utakmica. Pogodili smo neke šuteve, pogađali smo slobodna bacanja i to je bio ključ u četvrtoj četvrtini".

Na konferenciji za novinare, Milan Tomić je govorio o detaljima kojima nije zadovoljan (primljeni poeni posle kontri, druge i treće prilike crno-belih, veliki broj pogodaka crno-belih...), a Dobrić je bio saglasan sa trenerovom ocenom da Zvezda mora da promeni pristup u drugoj utakmici.

"Ako hoćemo da pobedimo moramo da priđemo ozbiljnije", dodao je Dobrić.