Šabac je na pobjedu od "duple krune"!

Šabac "potopio" Zvezdu u trećoj četvrtini i poveo u finalu! Vaterpolisti Šapca poveli su u finalu plej-ofa Superlige Srbije.  Uzbudljiv prvi meč finala plej-ofa. . .

Ostali sportovi 29.05.2019 | 23:30
Šapčani su u prvom meču savladali Crvenu zvezdu 8:5 u svom bazenu.

Crveno-beli su poveli 2:0 u Šapcu, ali Vučinić sa dva gola donosi egal početkom drugog poluvremena.

To je podiglo samopouzdanje domaćem timu koji je u trećem periodu bukvalno "potopio" Beograđane sa pet golova, uz dva pogotka Toholja za nedostižnih 6:3.

Osim Vučinića i Toholja, dva gola za Šabac postigao je i Marković, a po jedan su dali Jankovića i Vasović.

Zvezdu su sa po dva pogotka predvodili Maksimović i Popović, dok su po jedan dali Šulc i Ilić.

Druga utakmica na programu je 1. juna u Beogradu. Šapcu je potrebna pobeda za titulu, a ukoliko slavi Zvezda, igraće se "majstorica" naredne srede na njegovom bazenu.

Šabac je osvojio Kup Srbije pa ima priliku da sjajnu sezonu zaokruži istorijskom duplom krunom.

Finale plej-ofa Superlige:

Šabac – Crvena zvezda 8:5 (0:1, 1:1, 5:1, 2:2)
Gradski bazen. Sudije Putniković i Virijević. Isključenja: Šabac 11, Crvena zvezda 10

Šabac: Pijetlović, Eraković, Marković 2, Repanović, Toholj 2, Velkić, Rogač, Lukić, Janković 1, Vučinić 2, Bolović, Vasović 1, Vujadinović, Petrovski. Trener Mirović

Zvezda: Kralj, Tankosić, Maksimović 2, Bursać, Perković, Vasić, Bitadze, Žeželj, Ilić 1, Popović 2, Šulc 1, Radović, Todorovski, Milojević. Trener Filipović

Izvor: B92/mondo.rs