Kraj u Francuskoj: Kaen gubitnik dana i ispao!

Dižon ide u baraž! Poraz Pari Sen Žermena na zatvaranju sezone. . .

Fudbal 24.05.2019 | 23:20
Poslednje kolo u Francuskoj razrešilo je i poslednje dileme kada je Liga 1 u pitanju. Prošle nedelje odlučeno je ko će u Ligu šampiona i u Ligu Evrope, od večeras znamo ko ide u Ligu 2, a ko u doigravanje.

Kaen je imao pol poziciju, imao je zicer da u najmanju ruku ostane 18. i kroz baraž sa Lansom proba da izbori opstanak, međutim ekipa Fabijana Merkadala dozvolila je sebi da izgubi kod kuće od Bordoa - tima koji je u najgoroj formi i koji gol nije dao na tri prethodna susreta. Žirondinci su večeras dobili Kaen sa 1:0 pogotkom Sankarea i poslali ga u drugu ligu.

Bordo jer, inače, uoči ovog susreta imao šest vezanih poraza...

Dižon je čekao svoju šansu, nadao se kiksu Kaena i dočekao ga. Antoan Kombuare i njegovi momci režirali su preokret protiv Tuluza i posle 0:1 na poluvremenu stigli do 2:1 i baraža. Junak Dižona je Hulio Tavareš, strelac drugog gola u 62. minutu...

Amijen je bio ugrožen, ali samo pod pretpostavkom da Kaen dobije. Pošto se to nije dogodilo momci iz Amijena nisu imali razloga za strah. Odigrali su opušteno, dobili Gengan i potvrdili opstanak.

Šampion Pari Sen Žermen sezonu je završio porazom, petim u sezoni. Rems je bio bolji sa 3:1.

Olimpik iz Marselja tukao je Monpelje na zatvaranju - 1:0. Naš Nemanja Radonjić ni u ovom nebitnom meču nije dobio šansu od Rudija Garsije. Čitav meč srpski internacionalac presedeo je na klupi za rezerve...