Čempionšip: Norič će morati da čeka još malo!

Šefild kao maljem! Derbi u finišu do velikih bodova – 2:0.

Fudbal 22.04.2019 | 19:15
Norič će još malo morati da čeka promociju u Premijer ligu. Veliku priliku propustili su Kanarinci, pošto su na gostovanju Stouku u Velsu igrali nerešeno – 2:2. Sada će morati da čekaju poraz Lidsa, ili da pozitivnim rezultatom u narednom kolu protiv Milvola reše pitanje plasmana.

Kada je Finac Puki 27. pogotkom u sezoni doneo prednost Noriču u 66. minutu sve je nagoveštavalo veliki kraj. Ipak, Velšani se nisu predavali. Odgovorili su brzo i efektno. Edvard je sačekao odličan povratan pas i drugi put matirao golmana Noriča.

Veliki posao u ovom kolu odradio je Šefild  Junajteda. Stigli su do 85 poena u sezoni što im garantuje nastavak mrtve trke sa Lidsom. Ekipa Krisa Vildera je dominantno i efikasno završila posao na gostovanju Halu. Sve je bilo gotovo za 43. minuta. Toliko je bilo potrebno Goldrigu i Stevansu da izreštaju domaćeg golmana.

Pobednik kola je svakako Deri Kaunti. Ovnovi su stigli do šestog mesta koje garantuje plej-of, pošto su u finišu skršili otpor Kvins Parka. Čak su i domaći navijači izgubili nadu. Međutim, Vilson je u trećem minutu sudijske nadokande iznudio penal, a potom realizovao isti. Potvrda je stigla od istog igrača.

ENGLESKA 2 - 44. KOLO