NBA plej-of: Veče bez brejkova!

Domaćini ponovo sigurni.  Milvoki i Hjuston na pola puta do polufinala.  Portland i Boston za savršeno veče NBA domaćina.

Košarka 18.04.2019 | 10:45
Milvoki, Hjuston, Portland i Boston odradili su veliki posao na putu ka drugom kolu plej-ofa NBA lige. Sva četiri tima i drugi put kao domaćini slavili su protiv svojih rivala, pa u goste odlaze sa maksimalnih 2:0 u seriji.

Baksi su bili bolji od Detroita 120:99, Rokitsi od Jute 118:98, Blejzersi od Oklahome 114:94, a Seltiksi od Indijane 99:91.

Najefikasniji igrač večeri bio je Kajri Irving iz Bostona sa 37 poena, a sjajan je bio i vođa "raketa", Džejms Harden, koji je protiv Jute upisao "tripl-dabl" ubacivši 32 poena, uz 13 skokova i 10 asistencija.

Već posle prve četvrtine Hjuston je imao 20 poena prednosti, tako da i drugi meč ove serije odigran bez rezultatske neizvesnosti.

Boston je do pobede nad Indijanom došao posle nekoliko promena u vođstvu tokom utakmice, koja je prelomljena ubedljivom igrom domaćih u poslednjoj deonici, koju su dobili 19 poena razlike (31:12).

Detroit je na poluvremenu duela u Milvokiju imao poen prednosti (59:58), ali je u trećoj četvrtini domaćin dodao gas, dobio ju je 35:17 i najavio poslednju deonicu bez neizvesnosti.

Najefikasniji bio je Erik Bledso sa 27 poena, a jedan manje ubacio je Janis Adetokumpo, uz 12 skokova, dok je Kris Midlton dodao 24 poena. Goste iz Detroita predvodili su Luk Kenard sa 19 i Andre Dramond sa 18 poena i 16 skokova.

Košarkaši Portlanda i Oklahome otišli su na "veliki odmor" izjednačeni (54:54), ali je domaćin potom brzo uspeo da se odlepi na nedostižnu razliku. Ekipu su do pobede vodili Si-Džej Mekalum sa 33 i Damijen Lilard sa 29 poena, dok je kod gostiju najefikasniji bio Pol Džordž sa 27 poena.

Iako je bio na korak od "tripl-dabla", Rasel Vestbruk odigrao je daleko ispod svojih mogućnosti, ubacivši 14 poena, uz 11 asistencija i devet skokova.