EP: Rade i Deni za slavlje ''Zmajeva''!

"Zmajevi" od gotovog umalo napravili veresiju! Reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom nad Jermenijom (2:1) je počela novi ciklus kvalifikacija za nastup na Evropskom prvenstvu koje će naredne godine biti održano u 12 evropskih gradova. Džekov jubilej.

Fudbal 23.03.2019 | 23:10
Izabranici Roberta Prosinečkog nisu briljirali niti odigrali ni približno onako kako znaju i kako očekuju navijači BiH, ali su zasluženo osvojili sva tri boda u jubilarnom stotom meču kapitena Edina Džeka, koji večeras na "Grbavici" nije uspio da se upiše u strijelce.

Ali jesu Rade Krunić u 33. i rezervista Deni Milošević u 80. minutu za startnu pobjedu u kvalifikacijama za EURO 2020. godine.

Za tri dana, "zmajevi" će na zeničkom "Bilinom polju" dočekati Grčku, koja je takođe slavila u Lihtenštajnu (0:2), pa je uz Italiju, koja je bila bolja od Finske (2:0) podijelila lidersku poziciju na tabeli Grupe J.

Prvi pogodak postignut je nakon kornera Miralema Pjanića, a majstorski je "napamet" glavom reagovao vezista Empolija, Rade Krunić i pogodio suprotan ugao - 1:0.

Jermeni nisu pokazali gotovo ništa do drugog poluvremena u kojem su nekoliko puta opasno zaprijetili preko Henrika Mhitarijana, međutim, selektor Robert Prosinečki je povukao pravi potez ubacivanjem Denija Miloševića, koji je u 80. minutu riješio pitanje pobjednika.

Edin Džeko je uposlio Edina Višću na desnoj strani, a napadač Bašakšehira centaršutem doveo u mat poziciju Miloševića za 2:0.

Pred kraj utakmice, Prosinečki je izveo i jubilarca Džeka, koji je ovacijama ispraćen sa njegove Grbavice, na kojoj je i počeo zaista impozantnu karijeru.

I onda u samom finišu bespotrebna drama!

Najprije je zbog povrede Elvira Koljića, koji je u igru ušao umjesto Džeka, BiH ostala sa 10 igrača, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade Milošević skrivio penal igrajući rukom u kaznenom prostoru.

Siguran sa "kreča" bio je Henkrik Mhitarijan u sudijskoj nadoknadi ali na sreću domaćih navijača više nije bilo vremena...