Dubai: Federer bolji od Verdaska!

U četvrtfinalu sa Fučovičem.  Rodžer Federer je uspešno preskočio i drugu prepreku na turniru u Dubaiju.

Tenis 27.02.2019 | 18:55
Švajcarac je u osmini finala takmičenja, čiji je nagradni fond 2,89 miliona dolara, pobedio Španca, Fernanda Verdaska, sa 6:3, 3:6, 6:3.

Meč je trajao ukupno 94 minuta, a Federer je došao do sedme pobede nad Verdaskom u isto toliko mečeva. Bio je bolji od njega na istom mestu i pre četiri godine, a ovo mu je bila i jubilarna, 50. pobeda u Dubaiju.

U prvom setu, osvajač 20 Grend slem titula je načinio brejk u četvrtom gemu što mu je bilo dovoljno da osvoji set posle 34 minuta igre.

Verdasko je uzvratio u drugom setu i to tako što je poveo sa 3:0 posle brejka u drugom gemu. Sačuvao je servis i posle pola sata igre u tom delu igre stigao do izjednačenja.

Imao je Verdasko odličnu priliku u trećem gemu seta odluke, propustio je tu brejk priliku i Federer se brzo konsolidovao. Napravio je odlučujući brejk u osmom gemu za 5:3 i potom rutinski odservirao za pobedu.

Rodžer će se u borbi za polufinale sastati sa mađarskim teniserom Martonom Fučovičem koji je bio bolji od Nemca Jana Lenarda Štrufa, 6:4, 6:2.

Federer i Fučovič su se do sada sastajali samo jednom, 2018. na Australijan Openu i Rodžer je slavio u tri seta.

Iznenađenje je poraz Japanca Keija Nišikorija, prvog nosioca turnira, kojeg je pobedio 77. teniser sveta, Poljak Hubert Hurkač i to u tri seta, 7:5, 5:7, 6:2.