Atletičarima Srbije osam medalja na Balkanijadi!

Srpski atletičari osvojili su osam medalja na 24. prvenstvu Balkana u dvorani, koje je održano u Istanbulu.

Ostali sportovi 17.02.2019 | 17:15
Reprezentaciju činilo je 14 članova, od čega je njih osam osvojilo medalju i to dva zlata, jedno srebro i pet bronzi.

Zlatne medalje, osvojili su puleni trenera Rifata Zilkića, Amela Terzić i Elzan Bibić u trkama na 1.500 metara. Terzićeva je trku istrčala za 4:15,04 minuta, dok je Bibić svoje zlato osvojio uz novi lični rekord u dvorani koji sada iznosi 3:43,13.

Iako je zauzela prvo mesto u svojoj grupi na 400 metara, Maja Ćirić u ukupnom plasmanu bila je druga rezultatom 54,49 sekundi.

Odličan rezultat ostvario je i Aleksa Kijanović, koji je trku na 60 metara istrčao za 7,75 sekundi i time izjednačio državni rekord. Njegov rezultat bio je dovoljan za treće mesto na Balkanu.

U ženskoj konkurenciji na 60 metara, Milana Tirnanić došla je do bronzane medalje s novim ličnim rekordom – 7,36 sekundi.

Svoj najbolji rezultat istrčala je i Marija Stambolić u trci na 800 metara – 2:08,45 i domogla se bronzanog odličja.

Asmir Kolašinac je kuglu bacio na 19,66 metara i sa tim rezultatom je osvojio bronzu. Armin Sinančević bacio je kuglu 17,61 metar i u ukupnom plasmanu ostao na desetom mestu. Strahinja Jovančević skočio je u dalj 7,58 metara i zauzeo treće mesto.

Ivana Petković bila je šesta u trci na 60 metara s preponama rezultatom 8,39 sekundi, dok je Anja Lukić trčala 8,46 sekundi i zauzela osmo mesto.

Jasmin Halili skočio je uvis 2,10 metara i zbog povrede je morao da se povuče sa takmičenja. Ovaj rezultat bio je dovoljan za šesto mesto. U ženskoj konkurenciji skakala je Kristina Gojković i zauzela je 11. mesto.

Miloš Dukadinović zauzeo je 11. mesto u trci na 800 metara.