TUR: Kakvi nesrećnici igraju u Feneru!

Izgubiše bodove u 90. minutu! Ne pomaže ni prelep gol Roberta Soldada. . . !

Fudbal 21.01.2019 | 21:00
Nema sreće Fenerbahče, pa to ti je. Kao da ih je neko prokleo. Još jedno kolo i još jedno razočaranje za fudbalere turskog velikana koji su bili nadomak vredne pobede na gostovanju u Bursi, koju su ispustili u 90. minutu.

Možda i nisu krivi puleni trenera Janala pošto su primili gol posle, utisak je nesportskog poteza domaćina koji nisu izbacili loptu dok je Matje Valbuena zapomagao od bolova na sredini terena.

Njega je oštro udario vezista domaćina Bađi, a dok se omaleni Francuz valjao po travi, želeći verovatno da ukrade koji minut, igrači Burse su izveli sjajnu akciju koju je prvotimac domaćih Ajtak Kara glavom krunisao za konačnih 1:1.

Taj gol izazvao je polemiku, glavni arbitar Čunejt Čakir pregledao je situaciju i uz pomoć VAR-a i ustanovio da je sve čisto i priznao gol.

Usledilo je slavlje domaćih igrača i navijača i tuga fudbalera Fenera koji i dalje ostaju jedva iznad opasne zone samo zbog bolje gol razlike za jedan gol od Ahisara. A nisu igrali loše u prvih 45 minuta. Bili su bolji, i zasluženo poveli fantastičnim pogtkom Roberta Soldada.

Igrao se 20. minut, Čileanac Maurisio Isla idealno nabacio loptu, a Španac kao u najboljim danima u dresu Valensije ili Viljareala makazicama matirao domaćeg golmana Šengezera. Pogodak za fudbalske špice i jedan od najlepših u Turskoj u poslednje vreme.

Međutim, u nastavku je Fenerbahče znatno slabije odigrao. Bursa je imala nekoliko velikih šansi do tog 90. minuta kada je i nagrađena za napor. Možda je nerešen rezultat na kraju i najpošteniji po svemu prikazanom, ali će u Feneru moći da se žale i na nesportski potez domaćina koji nije bio u duhu fer-pleja.

TURSKA 1 - 18. kolo