Slavlje Zibenhofer u Kortini!

Von zauzela 15. mesto! Austrijska skijašica, Ramona Zibenhofer, ostvarila je prvu pobedu u spustu u Svetskom kupu, trci koja je vožena u italijanskoj Kortini d'Ampeco.

Ostali sportovi 19.01.2019 | 08:30
Zibenhofer je pobedila rezultatom 1:15,44 minuta. To je prva pobeda za Austrijanku u spustu, a najbolji rezultati u toj disciplini su joj dva treća mesta.

Drugo mesto zauzela Ilka Štuhec iz Slovenije sa 0,40 sekundi zaostatka, a treća je bila Austrijanka Stefani Venije sa 0,46 sekundi zaostatka.

Staza je bila skraćena zbog velikog snega koji je napadao tokom noći.

Von se vratila takmičenjima posle povrede, a posle greške koju je napravila, trku je završila na 15. mestu.

Ona je trebalo da se vrati na stazu u novembru u Lejk Luisu, ali je uoči prve trke povredila koleno na treningu, pa je tek danas skijala u Kortini, gde ima rekordnih 12 pobeda. Von je rekla da očekuje da će rezultati biti bolji u naredne dve trke, u spustu i super veleslalomu.

Vodeća u generalnom plasmanu Svetskog kupa Amerikanka Mikaela Šifrin propušta trke u spustu, kako bi se odmorila za superveleslalom.