ŠPA: Sjajan fudbal na Anoeti!

Četiri gola u prvom poluvremenu, ukupno pet.  Sosijed napada, rizikuje, daje autogolove, ali ponovo pobeđuje! Tim iz Baskije slavio protiv Espanjola – 3:2.  Gol, asistencija i crveni Merina – Sosijedad bolji od Espanjola.  Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su Espanjol 3:2 u meču 19. kola španske LaLige.

Fudbal 14.01.2019 | 23:21
Sosijedad je vodio 2:0, Espanjol je uspeo da tu prednost anulira pogotkom Nalda i auto-golom Dijega Ljorentea, da bi Vilijan rešio pitanje pobednika.

Sosijedad je poveo posle samo tri minuta igre golom Mikela Merina koji je pokupio "otpadak" posle kornera.

Već u osmom minutu Vilijan duplira prednost penalom, da bi Espanjol u 32. minutu Naldo glavom iz kornera smanjio na 1:2.

Ljorente nespretno reaguje u 45. minutu i daje auto-gol za 2:2 posle šuta i prečke Baptistaa koji je možda bio i u ofsajdu u trenutku kada je dobio loptu.

Sudije to nisu proverile, akcija je nastavljena i gol za Espanjol je priznat. Konačan rezultat postavlja Vilijan Žoze u 63. minutu koji svojim drugim golom, a posle sjajnog centaršuta Merina do druge stative.

Merino desetak minuta kasnije dobija crveni karton, ali Espanjol ne uspeva da iskoristi višak na terenu da se još jednom vrati u egal ili čak pobedi. Sosijedad je posle ove pobede na osmom mestu LaLige sa 25 bodova, a Espanjol je deseti sa bodom manje.

Jednu od najboljih utakmica ove sezone u Primeri gledali smo na zatvaranju 19. kola!

Real Sosijedad - Espanjol 3:2 (2:2).

Manje od 10 minuta bilo je potrebno da domaći fudbaleri povedu 2:0, međutim, gosti su uspeli da izjednače do odlaska na odmor.

Zanimljivo, prva tri gola postignuti su posle kornera. Doduše, drugi iz penala, ali dosuđenog zbog igranja rukom na centaršut iz ugla, a četvrti je bio autogol Ljorentea nakon što se lopta odbila od prečke i njegove nespretne reakcije.

Nerešen rezultat trajao je do 63. minuta, kada je Vilijan Hose na drugoj stativi posle centaršuta sa desne strane iskoristio nesporazum gostujućih defanzivaca i golmana, pa spretnom reakcijom sproveo loptu u mrežu.

Ređali su se potom napadi Espanjola, posebno kada je Real Sosijedad ostao sa igračem manje zbog isključenja strelca vodećeg gola, Mikela Merina u 75. minutu, ali promene rezultata nije bilo...

Sosijedad sa novim trenerom Imanolom Alguasilom ponovo igra ozbiljan fudbal. Daje golove, napada, rizikuje i pobeđuje. Posle trijumfa u Madridu nad Realom, Baskijci su uspeli da reše rebus i svoje Anoete. Protiv Espanjola zabeležili su tek drugi trijumf u sezoni na svom bunjištu – 3:2. Dovoljno da dođu na samo tri boda od zone Liga Evrope.

Međutim, ponovo su navijači Sosijedada morali da prežive triler. Iako je domaćin već u osmom minutu imao kapitalnih 2:0, dramaturgija je tek tada počela. Espanjol nije želeo da padne bez ispalljenog metka.

Ekipa iz Katalonije je u 32. minutu preko Nalda smanjila rezultat. Bili su bolji gosti početkom nastavka. Međutim, Sosijedad je mogao da strada zahvaljujući kardinalnom kiksu Dijega Ljorenta u 58. minutu. Kada se činilo da je opasnost otklonjena, Ljorente je zatresao sopstvenu mrežu.

Bio je to signal da Sosijeda krene u još jedan juriš. I takav rezon im se isplatio. Posle odlične timske akcije i centaršuta na drugoj stativi najbolje se snašao Viljam Hoze i lepo pogodio mrežu.

Ispotavilo se da je to bio konačan rezultat. Mada je Espanjol nadirao i promašivao izgledne prilike.