Partizan i Cedevita se uzalud nadali: Budućnost pojela FMP!

Budućnost se vratila na treće mesto! Podgoričani bez većih problema u Železniku stigli do 10. ovosezonske pobede u ABA ligi.  Đetići bez problema slavili u beogradskom predgrađu - 87:70.

Košarka 14.01.2019 | 21:30
U poslednjoj utakmici 15. kola ABA lige, FMP - Budućnost 70:87.

Epilog meča mogao se naslutiti već u završnici drugog kvartala kada su se Podgoričani serijom 10-0 “odlepili” na 17 poena razlike (27:44).

Do visokog vođstva Budućnost je povukao Filip Barović koji je u prvom polvremenu ubacio 12 poena uz samo jedan promašaj.

Nalet gostiju prekinuo je trojkom Jeremić u 18. minutu ali “plavi” su brzo vratili razliku, a sredinom treće deonice stigli i do najveće prednosti u meču: +22 (39:61).

U finišu ove četvrtine Dragan Apić je serijom 9-0 smanjio zaostatak domaćih na “samo” 13 poena. Posle kratkog odmora, Budućnost je na prvi koš u poslednjoj četvrtini čekala dva i po minuta (Koti Klark - 49:63), pa su igrači FMP-a dobili na samopouzdanju.

U 33. minutu Apić je pogodio koš, uz faul i realizovao slobodno bacanje kojim je razliku spustio na 11 poena (52:63). Minut kasnije Uskoković je trojkom smanjio na 10 poena (55:65), ali je Budućnost vratila razliku u sledećem napadu, preko Erla Klarka (2+1). Krilo “plavih” pogodio je u 35. minutu za beg na 55:70, a odmah za njim i prezimenjak Koti sa penala za +17 i mirnu završnicu…

Nadali su se navijači Partizana i Cedevite da bi FMP mogao da napravi malo iznenađenje i pobedom protiv Budućnosti pomogne crno-belima i Zagrepčanima u borbi za drugu i treću poziciju uoči plej-ofa. Međutim, crnogorski predstavnik u ABA ligi ispoštovao je višegodišnju tradiciju i prilično lako slavio na gostovanju u beogradskom predgrađu: FMP – Budućnost 70:87

Iako je ekipa Jasmina Repeše bila umorna od duplog kola u Evroligi, FMP prosto nije bio konkurentan. Sa lošim šutem spolja i vrlo mekanom odbranom, Panteri su mogli samo da budu deset minuta konkurentni timu iz Podgorice.

Budućnost je odigrala dobar meč. Ništa više od toga, ali i to je gostima bilo dovoljno da bez mnogo potrošnje  dođu do pobede. U nekoliko navrata imali su prednost od 18 poena, FMP je uspevao samo da pripreti...

Panteri su se držali nekako u prvih deset minuta. Potom su potonuli. Budućnost je pravila velike probleme domaćinu posle pikend rol igre. Blistao je Nemanja Barović, pratili su ga Klark i Džekson.

Đetići su posle 20 minuta imali 16 poena viška. Već tada se znao pobednik duela u beogradskom predgrađu. Istina, sjajni Dragan Apić zadavao je silne probleme Jasminu Repeši. Centar Beograđana meč je završio sa 26 poena i šest skokova. On je jedini bio dvocifren u taboru domaćina, što dovoljno govori da FMP nije bio u stanju da parira kvalitetnijnim gostima.

Kod Budućnosti najbolji je bio Klark sa 17 poena, dok je Barović dodao 16.

Đetići su ovim trijumfom zadržali treću poziciju sa skorom 10-5. FMP sad ima šest pobeda i devet poraza.

FMP – Budućnost 70:87 (16:20, 16:28, 16:13, 20:26)

DVORANA: FMP-a, GLEDALACA: 400 SUDIJE: Matej Boltauzer, Damir Javor, Vladan Šundić

ŠUT ZA TRI POENA: FMP 7/30, Budućnost 6/19, SLOBODNA BACANJA: FMP 15/28, Budućnost 17/24, SKOKOVI: FMP 20+5, Budućnost 30+6, ASISTENCIJE: FMP 23, Budućnost 25, UKRADENE LOPTE: FMP 3, Budućnost 5, IZGUBLJENE LOPTE: FMP 16, Budućnost 16, BLOKADE: FMP 5, Budućnost 2,

FMP: Rebec 8 (12as), Rit 8, Paunović 4, Uskoković 6, Jeremić 7, Momirov, Apić 26, Pot 6, Radovanović 3, Šešlija, Vašington, Bovers.

BUDUĆNOST: Džekson 10, Kol 4 (7as), Su.Šehović 7, E. Klark 17 (5sk, 3as), Barović 16, K. Klark 15, Se. Šehović, Gordić 5, Bitadze 4 (8sk), Popović 5, Bel, Nikolić 4.

Pobedom u predgrađu Beograda, "plavi" su prekinuli seriju od tri vezana poraza u gostima (od Crvene zvezde, Krke i Cibone). Sledećeg ponedeljka imaće priliku da u Morači preuzmu drugu poziciju na tabeli od Cedevite.

Izabranike Jasmina Repeše prethodno očekuje evroligaški duel u Morači sa madridskim Realom (petak 19:00).

FMP - Budućnost 70:87

TABELA: Zvezda 15-0, Cedevita 11-4, Budućnost 10-5, Partizan 9-6, Mega 8-7, FMP 6-9, Cibona 6-9, Mornar 6-9, Zadar 5-10, Olimpija 5-10, Igokea 5-10, Krka 4-11.

Izvor: mondo.rs/mondo.me/mozzartsport