Cvajta: Majstorija Hanta iz slobodnjaka pogurala HSV!

Jako lep gol je to bio za 2:1 na gostovanju Duizburgu.

Fudbal 14.12.2018 | 21:40
U Cvajti ove sezone gledamo pravo nadmetanje između HSV-a i Kelna, a Dinosaurusi su s tri boda na gostovanju Duizburgu stigli do 37. osvojenog boda. Bilo je 2:1 (2:1) za goste, a glavni momenat je bio pogodak Arona Hanta u 19. minutu utakmice.

Meč je odlično počeo po goste kada je Neri bio precizan, ali njemu je praktično preostao samo lakši deo posla posle asistencije Hvang Hi Čana. Nije se dugo čekalo na odgovor, jer je Nauber posle kornera bio na pravom mestu, lopta mu se odbila, usledio je volej i rezultat je bio 1:1.

Međutim, ludilo u prvih 20 minuta utakmice se nije završilo tu. Aron Hant se pokazao i u 19. minutu poslao pravu strelu iz slobodnjaka. Sjajan pogodak!

Hamburgeru je ovo 11 pobeda u sezoni, peta na poslednjih šest utakmica tako da je sada loptica na Kelnovom delu terena. Trenutna razlika je četiri boda, s tim što Jarčevi imaju utakmicu manje.

U drugoj utakmici dana Kil je kao domaćin i favorit dočekao Arminiju Bilefeld, ali se utakmica završila rezultatom 1:2. Kil je jurio rezultat, izjednačio na 1:1 u 73. minutu, ali su gosti stigli do celog plena golom Bornera u 81. minutu.

NEMAČKA 2 - 17. KOLO