EP: Drugi poraz Hrvatica, Bučeski razbila Njemice!

Neagu u istoriji EP! Rukometašice Mađarske i Rumunije zabeležili su pobede u drugom kolu Evropskog prvenstva u grupama C i D.

Ostali sportovi 03.12.2018 | 21:20
Mađarice su do prvog trijumfa stigle protiv Hrvatica sa ubedljivih 24:17, a ishod meča je bio jasan već posle prvih 20-ak minuta kada su povele 11:6.

Severnog srpskog suseda su predvodile Hafra, Kovač i Kovačič sa po pet golova, dok je četiri postigla Šacl.

Najefikasnija u drugom porazu hrvatske selekcije bila je Kresnik sa osam pogodaka, ali je saigračice nisu ispratile u napadu.

Rumunke su zaselo na čelo grupe D velikom pobedom nad Nemačkom 29:24.

I Rumunke su već u prvom poluvrmenu imale pet golova prednosti (12:7), ali Nemice uspevaju da se primaknu na dva gola zaostatka početkom drugog poluvremena (14:12).

Međutim, sredinom drugog dela igre Rumunke su razbile Nemice serijom 9:3 za nedostižnih 25:16.

Dominirala je Eliza Bučeski sa čak 11 golova, dok je na golu impresivna bila Denisa Dedu sa 37% odbranjenih šuteva, a uspela je i da postigne jedan gol.

U istoriju je ušla Kristina Neagu koja je postala najefikasnija igračica EURO sa 206 golova na kontinentalnim turnirima.

Nemačku je predvodila Benke sa devet pogodaka, ali nije imala adekvatnu podršku saigračica.