Singapur: Svitolina blizu polufinala!

Ukrajinska teniserka, Elina Svitolina, blizu je polufinala Završnog turnira u Singapuru.

Tenis 23.10.2018 | 20:25
Svitolina je nakon pobede nad Petrom Kvitovom savladala i njenu sunarodnicu Karolinu Pliškovu, rezultatom 7:5, 3:6, 6:2, posle dva sata i 19 minuta igre.

Ona je došla na korak do polufinala, ali joj nije zagarantovan plasman među četiri najbolje jer u poslednjem kolu igra protiv Karoline Voznijacki koja je ranije tokom dana dobila Kvitovu.

Petra jedina nema šansu za prolazak dalje, pošto je upisala dva poraza, a u slučaju trijumfa Voznijacki i Pliškove u četvrtak napraviće se krug u kojem će se prvo gledati najveći procenat dobijenih setova, a zatim najveći procenat osvojenih gemova i tako dalje.

Devojka iz Ukrajine je sigurno dobila prvi set, ali je usledio veliki pad u drugoj polovini drugog, pa je pobednica odlučena u trećem. Svitolina je u tom delu dobila prva tri gema, od kojih su dva bili brejkovi i nekako uspela da sačuva stečenu prednost do kraja.

Završni turnir sezone igra se za nagradni fond od sedam miliona dolara.