ITA: "Ljepotica" u matine terminu, a nikom ne odgovara!

Sjajna utakmica na stadionu "Benito Stirpe", ali Frozinone je i dalje bez pobjede u ovoj sezoni Serije A.

Fudbal 22.10.2018 | 08:30
Preokreti, golovi, odlična partija i na kraju podjela bodova - 3:3 (1:1).

FROZINONE - EMPOLI 3:3 (1:1)

Domaćin je poveo autogolom Matijasa Silvestra u osmom minutu kada je sam kao duh nespretno reagovao i prevario vlastitog golmana Marka Sportijela, ali su gosti iz Empolija do odlaska na odmor uspjeli da izjednače pogotkom Slovenca Mihe Zajca.

U nastavku se već na samom početku drugog poluvremena Silvestri iskupio za autogol i poslije kornera Zajca pogodio za 1:2 i potpuni preokret.

Domaćin je na vođstvo Empolija odgovorio sa dva gola Danijela Ćiofanija, prvi iz penala u 55. i osam minuta kasnije nakon kontranapada pogodivši lijevi ugao golmana Ivana Prevedela.

Ni tada se domaći nisu predavali, pa je "rezervista" Salih Učan sjajno uhvatio volej za novo izjednačenje - 3:3.

Do kraja su i jedni i drugi pokušavali da stignu do trijumfa, ali po svemu prikazanom podjela bodova je najrealniji ishod meča iako remi nikom ne odgovora s obzirom da su obje ekipe ostale u zoni ispadanja.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić solidno je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj ekipi.

Izvor: mondo.ba