BEL: Leko je plakao prije utakmice...

A ni posle nije imao razloga za slavlje! Briž remizirao sa Vasland Beverenom.

Fudbal 19.10.2018 | 23:29
Navijači Briža porukama podrške rasplakali su trenera Ivana Leka koji je večeras „pravo iz pritvora“ došao da vodi ekipu u prvenstvenoj utakmici sa Vasland Beverenom. Ipak, posle navijača njegove ekipe, može se reći da su Leka na neki način rasplakali i gosti koji su odneli bod (1:1) sa stadiona Jan Brejdel.

Nije vredelo Brižu što je imao terensku inicijativu i veći broj prilika za pogodak, jer je na kraju večeri, pravi pobednik bio Apostolos Velios.

Grčki napadač je u 60. minutu iskoristio dobro dodavanje Opokua Ampomaha i postigao izjednačujući gol za goste. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat.

Prethodno je Briž nadirao i napadao od prvog sudijskog zvižduka, ali u prvom delu utakmice nije uspeo da iskoristi tu inicijativu i obraduje verne navijače.

A onda je u 55. minutu Hans Vanaken konačno razbio bravu Beverena i delovalo je da će uslediti prava kanonada fudbalera Briža. Ipak, taj utisak je bio pogrešan.

BELGIJA 1 - 11. KOLO: