Bivši kapiten Mančester junajteda Vejn Runi nastavlja sa sjajnim partijama u MLS. On je bio strelac gola za pobedu DC Junajteda od 1:0 u susretu sa Torontom.

Fudbal 18.10.2018 | 20:45
Klasa: Runijeva "bomba" iz slobodnjaka! Vejn Runi postigao je sjajan gol iz slobodnog udarca u MLS.

Ekipa Di Si Junajteda zabeležila je pobedu u MLS protiv ekipe Vankuvera. Trijumfovali su rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Vejn Runi.

I to kakav!

Runi je bio strelac u 18. minutu meča na Audi Fildu u Vašingtonu iz slobodnog udarca, kada je podigao na noge ceo stadion.

On je sa više od 30 metara uputio "bombu" koja je završila u levom gonjem ćošku gola čuvara mreže Toronta Aleksa Bonoa.

Runiju je to bio 10 gol u MLS ove sezone na ukupno 18 odigranih mečeva.

Nije to bio običan gol, Runi je u 18. minutu namestio loptu za slobodan udarac, a potom sjajnim udarcem desnom nogom poslao loptu u leve rašlje gola Toronta.

Ispostavilo se to dovoljnim i za pobedu njegovog tima, a njemu je ovo bio deseti gol u sezoni.

Runi je u junu stigao u DC Junajted iz Evertona i mnogi veruju da je prerano napustio Premijer ligu.

Bivši reprezentativac Engleske je dobio niz pohvala, a jednu od njih uputio je i njegov bivši saigrač iz Mančester junajteda, sada zvezda L.A. Galaksija, Zlatan Ibrahimović.

"Do sada, sve što je uradio je fantastično. Uneo je veliku promenu u igri tima i sa njim beleže dobre rezultate. Pre njega nije bilo tako, brzo je pokazao da je to onaj stari Vejn Runi. Svi znaju ko je i kakvi su njegovi igrački kvaliteti, na njemu je da nastavi dobro da igra i postiže golove", poručio je Ibrahimović.

DC Junajted je trenutno šesti na tabeli Istoka sa 44 boda.

Izvor: B92/mondo.rs