EK: Mornar jurio i nije uhvatio Unikahu!

Mornar bez rešenja za Šermandinija, Unikaha slavila u Baru.  Košarkaši Unikahe očekivano su savladali Mornar 96:85, na gostovanju u Baru u trećem kolu Evrokupa.  Crnogorski šampion u "otvorenoj" borbi poražen u Baru od dojučerašnjeg evroligaša.  Mornar je još zelen za Unikahu.  Tim iz Andaluzije bez problema slavio u Baru - 96:85.

Košarka 17.10.2018 | 20:55
Nakon rezultatske "klackalice" u prvih pet minuta meča, Unikaha preuzima kontrolu i serijom 7:0 preokreće na 19:12, nakon čega je prednost rasla do +12 krajem prvog poluvremena (45:33).

Mornar uspeva da se vrati u meč tokom trećeg perioda i približi na samo četiri poena zaostatka (61:57), ali Španci serijom 10:0 početkom poslednjeg kvartala za +13 (77:64) stavljaju tačku na meč.

Unikahu je u Baru predvodio sjajni Giorgi Šermandini sa 26 poena (11/14 iz igre) i sedam skokova, 14 je dodao Haime Fernandes uz sedam asistencija, 13 je ubacio Adam Vačinski, dok su po 11 dodali Kajl Viltjer i Matijas Lesor koji je stigao do dabl-dabla sa deset skokova.

Najefikasniji u timu Mornara bio je Bronson Storm Kenig sa 19 poena uz šest asistencija, a najbolje su ga pratili Nemanj Vranješ sa 13 (3/7 trojke) i Strahinja Micović sa deset poena.

Mornar je doživeo drugi poraz u takmičenju, dok je Unikaha slavila drugi put u nizu nakon startnog neuspeha.

U drugom meču Grupe D Frankfurt je neočekivano savladao Ritas 70:61 na gostovanju u Viljnusu. Nakon izjednačenih skoro 30 minuta meča, Nemci serijom 12:3 na prelazu između tećeg i četvrtog perioda stižu do devet poena prednosti (60:51) koju uspevaju da održe do kraja.

Frankfurt je do druge pobede predvodio Erik Marfi sa 23 poena i devet skokova, 14 je postigao Džejson Klark, a dvocifren je bio još Tre Bel-Hejns sa 11.

Najefikasniji u timu Ritasa bio je Denis Sili sa 19 poena, dok su po 11 dodali Dominik Saton i Evaldas Kiris.

Poraz kod kuće, pobeda u gostima, poraz kod kuće!

Ovim ritmom za sada se odvija debitantsko učešće ekipe Mornara u Evrokupu. Ruku na srce, najveće iznenađenje od pomenuta tri ishoda bila je pobeda Barana u Torinu, dok se porazi od odličnih Uniksa i Unikahe mogu podvesti u kategoriju "očekivano".

Mornar - Unikaha 85:96 (23:27, 14:20, 18:28, 24:29)!

Gosti su preuzeli vođstvo sredinom prve deonice, a nakon 29:29 u 13. minutu, krenuli su u seriju od 12:0, koja im je omogućila mirnu igru u nastavku meča.

Mornar je uporno pokušavao da se ponovo vrati, prilazio je na 52:54 u 27. minutu, pa na 64:67 početkom četvrte četvrtine, ali onda su serijom gostiju od 10:0 otklonjene sve dileme. Unikaha je išla i do "plus 18" (73:91), da bi Mornar u samom finišu ublažio poraz.

Unikaha je ovim nastavila seriju uspešnih izleta u Crnu Goru, s obzirom na to da je pre duela sa Baranima imala 2-0 protiv Budućnosti u Podgorici. Slavila je pobede davne 2003. u okviru Evrolige i pretprošle sezone u Evrokupu.

MORNAR: Karington 9, Mićović 7, Kenig 19, Mugoša, Pavić 9, Vujošević 2, Pavićević, Voler 5, Vranješ 13, Mornar 2, Rebić 7, Luković 9.

UNIKAHA: Okuo, Fernandez 14, Dijaz, Salin 2, Diez 3, Milosavljević 7, Šermadini 26, Vačinski 13, Roberts 9, Lesor 11, Vildžer 11, Suarez.