ABA: Igokea nemoćna protiv šampiona!

Sjajna partija Tomislava Zubčića i njegova 32 poena, 10 skokova i četiri ukradene lopte nisu bili dovoljni Igokei da izbjegne domaći poraz od Budućnosti, 78:85.  Budućnost se kockala u Laktašima, Zubčić ipak nije mogao sam.  Koti Klark i Nemanja Gordić vodili šampiona do pobede.

Košarka 14.10.2018 | 21:40
Aktuelni šampion ABA lige, Budućnost iz Podgorice, kontrolisala je cijelu utakmicu protiv Budućnosti i sasvim zasluženo slavila pobjedu u Laktašima.

Trudili su se izabranici Nenada Trajkovića, ali nisu uspjeli pronaći rješenje za sjajnog Kotija Klarka, koji je ubacio 19 poena, te Nemanju Gordića, koji je dodao dva manje, uz šest asistencija.

Ni sjajno veče i 32 poena Tomislava Zubčića, uz 10 uhvaćenih lopti i četiri ukradene, nije pomoglo Aleksandrovčanima da izbjegnu drugi poraz ove sezone pred svojim navijačima.

IGOKEA - BUDUĆNOST 78:85 (22:20, 13:21, 21:26, 22:18)

Ušli su domaći rasterećno u meč, nakon što su ostvarili gostujući trijumf protiv Cibone u prošlom kolu.

Tim Aleksandra Džikića odigrao je još jedan veoma dobar meč u Laktašima, ali se domaćin, baš kao i u nedavnom duelu Superkupa, nije predavao i u nekoliko navrata bio je blizu da okrene meč u svoju korist. Nažalost po njih, nije uspio.

Igokea je timski bila uspješnija od Podgoričana kada su skokovi u pitanju (30-26), pa se vidi da su Aleksandrovčani imali veliku želju da večeras zabilježe trijumf.

Iako su većim dijelom drugog poluvremena gosti imali dvocifrenu prednost, pet minuta prije kraja susreta Igokea je opasno zaprijetila, stigla na samo dva poena zaostatka, ali je u odlučujućim trenucima najbolji pojedinac na meču Zubčić promašio zicer, a nakon tog kiksa igrači Igokee nisu uspjeli da se vrate.

Košarkaši Budućnosti pobedili su u Laktašima ekipu Igokee sa 85:78 (20:22, 21:13, 26:21, 18:22) u utakmici trećeg kola Jadranske lige i vratili se u gornji deo tabele.

Braniocu titule ovo je drugi trijumf u regionalnom takmičenju, a Igokea je upisala drugi poraz.

Gledaoci u Laktašima videli su meč sa zanimljivom završnicom, iako u prvih mah i nije delovalo da može da bude tako.

Najefikasniji u podgoričkoj ekipi bio je Koti Klark sa 19 poena, a dva manje ubacio je Nemanja Gordić. Igokeu je predvodio Tomislav Zubčić sa 32 poena.

Budućnost je posle uvodnih minuta poslednje četvrtine imala plus 12 (70:58) i delovalo je da će na miran način privesti utakmicu kraju. Ali...

Izgleda da uvek ima to ali kod Budućnosti ove sezone. Umesto da potvrde ono što su napravili do tada, izabranici Aleksandra Džikića zakomplikovali su sebi situaciju i dozvolili protivniku da se vrati u meč.

Tomislav Zubčić je kod domaćina bio apsolutno najbolji košarkaš i upravo zahvaljujući njemu Igokea je prišla na dva poena zaostatka (75:73) na tri minuta pre kraja.

Ipak, Zubčić nije imao dovoljno snage i svežine u samoj završnici da dovede Igokeu do potpunog preokreta, pa su Koti Klark i Nemanja Gordić odbranili trijumf Đetića.

U narednom kolu, Igokeu u subotu očekuje veoma teško gostovanje u Beogradu ekipi Crvene zvezde.

IGOKEA: Kel, Talić 11 (4 as), Lešić 12, Adamović 2, Janković, Zubčić 32 (10 sk, 4 ukl), Milošević 0, Radivojević 1, Ilić 2, Rikić 8 (6 sk), Lorbek 9, Gevin 1.

BUDUĆNOST: Džekson 7, Ivanović 4, Šehović, E. Klark 10, Barović 9, K. Klark 19, Gordić 17 (6 as), Kreft 5 (5 as), Z. Nikolić, Omić 8 (8 sk), Popović, D. Nikolić 6.

Cedevita - Mega 86:95

TABELA: Zvezda 3-0, Mega 3-0, Budućnost 2-1, Partizan 2-1, FMP 2-1, Olimpija 1-1, Cedevita 1-2, Igokea 1-2, Mornar 1-2, Krka 1-2, Zadar 0-2, Cibona 0-3.

PAROVI 4. KOLA: Mega - Olimpija (19. oktobra), Krka - Partizan, Zvezda - Igokea (20. oktobra), Zadar - Mornar, Cibona - Cedevita (21. oktobra), Budućnost - FMP (22. oktobra).

Izvor: mondo.ba/mozzartsport