EL: Budućnost od -14 do egala, ali i poraza na startu!

Armanijev srpski tandem "slomio" Budućnost i naneo im prvi poraz u EL. Košarkaši Budućnosti poraženi su u prvom kolu Evrolige na domaćem terenu od italijanskog Armanija rezultatom 82:71 (22:11, 20:20, 15:20, 25:20).  Micov i Nedović pokvarili žurku u Podgorici! Budućnost se vratila u Evroligu posle 15 godina, ali nije uspela da obraduje navijače u hali Morača.

Košarka 12.10.2018 | 20:50
Budućnost je dočekala Evroligu posle 15 godina u renoviranoj "Morači" ali nije obradovala navijače prvom pobedom.

Košarkaši Armanija su mnogo bolje otvorili meč i praktično prednost koju su ostvarili u prvih pet minuta čuvali do kraja i odneli pobedu iz Podgorice.

Dobrom igrom Majka Džejmsa i Nemanje Nedovića Italijani su došli do +11 na kraju prvog kvartala, ali je Budućnost zaigrala mnogo bolje u drugom.

Ipak, tim Aleksandra Džikića nije uspevao da se ozbiljnije približi rivalu i prednost na startu četvrte četvrtine iznosila je čak 14 poena.

Probudio se bio Erl Klark, bivši NBA as, koji je igrao jako loš meč, ali doneo potpun rezultatski egal svojoj ekipi u završnici meča. Posle njegove trojke Budućnost je prišla na samo tri poena zaostatka na dva minuta do kraja, ali nije imala dovoljno snage i energije da ozbiljnije pripreti rivalu.

Brzali su u napadu, a u odbrani puštali Vladimira Micova i Arturasa Gudaitisa da poentiraju i zabeležili prvi ovosezonski poraz u Evroligi.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su Srbi – Micov je dodao 15, a Nedović 14 poena. Dobru partiju pružio je i Džejms koji je imao 13 poena i četiri asistencije, dok je Kuzminskas završio meč sa 12 poena i pet skokova.

Kod Podgoričana bolji od ostalih bio je Erl Klark sa 22 poena, Edvin Džekson dodao je 12, dok su po 11 imali Alen Omić i Nikola Ivanović.

U drugom kolu Evrolige Armani dočekuje šampiona Evrope Real Madrid 16. oktobra, dok Budućnost ide na gostovanje Darušafaki dan ranije.

Milanski Armani pokvario je podgoričkoj Budućnosti povratak u Evroligu posle 15 godina - trofejni italijanski klub slavio je u hali Morača sa 82:71 (22:11, 20:20, 15:20, 25:20) u prvom kolu elitnog takmičenja. Vladimir Micov bio je najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 15 poena, a jedan manje postigao je Nemanja Nedović. Kod Budućnosti najbolji strelac bio je Erl Klark sa 22 poena, Edvin Džekson dodao je 12, a Nikola Ivanović i Alen Omić po 11 poena.

Armani je zagospodario terenom maltene od prvog sudijskog podbacivanja, a Nemanja Nedovićdirigovao je igrom milanskog velikana. Otuda nije bilo čudno što je već u prvoj deonici Armani stigao do dvocifrene prednosti (22:9).

Ipak, Erl Klark je uspeo u drugoj četvrtini da razdrma Budućnost, koja i dalje deluje prilično neuigrano. Sredinom ovog perioda utakmice Đetići su, posle trojke Edvina Džeksona prišli na minus četiri (32:28). A onda je opet Budućnost upala u „crnu rupu“ i Armani je do kraja prvog poluvremena otišao na plus 11 (42:31).

I onda u trećem periodu ponovo slična situacija. Gosti su držali prednost, razigrao se i Vladimir Micov, međutim, šampion Jadranske lige je u završnici četvrtine opet prišao na „prihvatljivih“ minus tri (52:49).

Bilo je jasno da, ipak, da će se pitanje pobednika rešiti u samoj završnici jer ni Armani nije uspeo da prelomi na vreme. Kada je Erl Klark na dva i po minuta pre kraja utakmice pogodio trojki i približio Budućnost na 74:71, delovalo je da Đetići mogu da preokreta.

U naredna tri napada Armani nije uspevao da pogodi koš, ali je i Budućnost na isti način odgovorila, neuspešnim šutevima za tri poena, pa su na kraju Micov i Gudaitis odbranili pobedu milanske ekipe.