Čempionšip: Lids pobjeđuje i desetkovan!

Preston nije imao šanse protiv lidera na Elandu - 3:0!

Fudbal 19.09.2018 | 10:15
I bez velikog broja standardnih prvotimaca lider Čempionšipa Lids Junajted je dominantan pod vođstvom Marsela Bijelse, a kvalitet više je podatak da je proradio večeras i onaj koji se već neko vreme čeka.

Velšaninu Tajleru Riobertsu nije najbolje krenula karijera na Elandu prošle zime kada je stigao iz VBA, pošto se teško povredio, ali je ovog leta agilnošću na pripremama zavredio pažnju novog trenera. Odužio se Roberts novom treneru sa dva gola u trijumfu nad Prestonom od 3:0. Važnoj pobedi kojom su Vajtsi pobegli prvom pratiocu Brentfordu na tri boda razlike, a podatak da mu je zablistao treći napadač u odsustvu povređenih Kemara Rufa i Patrika Bamforda, svakako će dodatno obradovati popularnog Ludaka.

Preston večeras nije imao šanse, a ambicije su mu utihnule nakon što je kapiten domaćih Lijam Kuperposle prekida doveo Lids u vođstvo u 37. minutu. Roberts je lepim udarcima u finišu u 74. i 82. minutu samo dotukao goste koji su morali da priznaju poraz.

Od ostalih rezultata osmog kola izdvajamo ubedljivu pobedu VBA nad Bristol Sitijem od 4:2, kao i Stouka nad Svonsijem od 1:0 pogotkom Velšanina Džoa Alena. Drugoplasirani Brentford je ispustio tri boda na gostovanju u Ipsviču (1:1), ali je njihov sjajni napadač Francuz Mupej nastavio golgeterski niz i stigao do brojke od osam golova u sezoni. Sjajan napadač, a ima samo 22 godine...

ENGLESKA 2 - 8. kolo