ŠPA: Čuvajte se, Stuani upalio mašinu u Đironi!

Urugvajac sa dva pogotka bio najzaslužniji za pobedu nad Seltom.

Fudbal 17.09.2018 | 23:31
Đirona opet stiče pobedničke navike. Katalonska ekipa na svom terenu je savladala Seltu sa 3:2 u poslednjoj utakmici četvrtog kola Primere i zabeležila drugi uzastopni prvenstveni trijumf.

Ponovo je Kristijan Stuani pokazao koliko može da bude ubojit. Igrao se 22. minut kada je iskoristio centaršut Adaja i gađao tako da Serhio Alvaraz nije imao šanse da sačuva mrežu. Taj prvi nalet Đirone gostujuća ekipa uspela je da zaustavi zahvaljući španskom reprezentativcu Jagu Aspasu koji je u 34. minutu dao izjednačujući gol.

Radost gostiju trajala je samo tri minuta, a onda je na scenu stupio Pedro Alkala koji je bio najviši posle kornera I opet glavom zatresao protivničku mrežu.

Stuani je u 56. minutu iskoristio dodavanje Pedra Pora i postigao drugi gol na meču, pa je tada delovalo da je pitanje pobednika već rešeno. Selta je krenula na sve ili ništa, a dva minuta pre kraja meča Sofijan Bufal smanjio je zaostatak gostiju i učinio meč zanimljivim.

Ipak, u drugom minutu sudijske nadoknade, nervosa kod igrača Selte učinila je svoje, pa je drugi žuti karton i isključenje zaradio Gustavo Kabral. E, tu je već meč bio rešen.