Čempionšip: Puki sipa i ne pita, samo je još Lids neporažen!

Sjajni Finac nastavio da teroriše protivničke odbrane.

Fudbal 17.09.2018 | 10:30
Posle sedam odigranih kola u Čempionšipu samo lider Lids Junajted još uvek nema poraz. Desetkovana ekipa Marsela Bijelse preživela je (bez šestorice standardnih prvotimaca) jedno od najtežih gostovanja na čuvenom Denu protiv Milvola i vratila se kući sa bodom - 1:1.

Opasno je pretilo da tim Marsela Bijelse zabeleži prvi neuspeh, posebno kada je Džed Valas u 55. doveo Lavove u vođstvo. Međutim, mladi Džek Harison (koji nastupa na pozajmici iz Mančester Sitija) je lukavim udarcem u 89. matirao golmana domaćih Bena Amosa i doneo značajan bod velikanu iz Jorkšira.

Gostima je odgovarao i kiks Midlzbroa, koji je zabeležio premijerni poraz na gostovanju u Noriču, a za koji se pobrinuo raspucani Finac Temu Puki. Posle dva uzastopna gola za reprezentaciju prošle nedelje, nesuđeni napadač Crvene zvezde je danas došao glave i ekipi Tonija Pjulisa posle sjajne reakcije u 58. minutu.

Favorizovani Stouk je uspeo da prokocka dva gola prednosti na gostovanju u Šefildu protiv Venzdeja - 2:2 (1:2), dok je u jednom od derbija dana Svonsi remizirao bez golova sa Šumarima iz Notingema.

Odlično popodne imao je Brentford koji je pobedom nad Viganom od 2:0 skočio na drugo mesto iza Lidsa. Ponovo je blistao raspucani Francuz Mopej koji je postigao oba gola za Pčelice.

Aston Vila je bila na korak od poraza na Ivud Parku protiv Blekburna, ali je Konor Harihejn pogotkom u trećem minutu nadoknade sačuvao bod ekipi Stiva Brusa.

ENGLESKA 2 - 7. kolo