FRA: Radonjić zaigrao za Marsej!

Doskorašnje krilo Zvezde prvi put u dresu novog kluba.  Radonjić debitovao, Marsej silan protiv Gengana.  Fudbaleri Marseja pobedili su pred domaćom publikom Gengam sa 4:0, a debi za francuski tim imao je Nemanja Radonjić.

Fudbal 16.09.2018 | 23:49
Čuveni "Velodrom" prvi put je pozdravio Nemanju Radonjića.

Srpski reprezentativac, plaćen 12 miliona evra, debitovao je za Olimpik Marsej u očekivano ubedljivoj pobedi protiv Gengana, "fenjeraša" Lige 1.

Konačan rezultat bio je 4:0, a Radonjić je zaigrao od 84. minuta, kada je ušao u igru umesto Dimitrija Pajea. Njegovi saigrači prethodno su uradili sav posao i priredili navijačima veče za uživanje, golovima Florijana Tovana u 57. i 80. minutu, kao i preciznim udarcima Pajea u 73. i Kostasa Mitroglua u 83. minutu.

Za desetak minuta na terenu Radonjić je ušao u šansu posle brzog trka, ali nije uspeo da golom ulepša svoj prvi meč u dresu kluba sa kojim će od sledeće nedelje igrati u Ligi Evrope, u grupi sa Apolonom, Ajntrahtom i Lacijom.

Francuski klub slavio je ubedljivo u petom kolu Lige 1, a doskorašnji igrač Crvene zvezde u igru ušao je u 84. minutu.

Brzonogi krilni fudbaler zamenio iskusnijeg Dmitrija Pajea, koji se nalazio u startnoj postavi.

Golove za Marsej postigli Tovan u 57. i 80. minutu, Paje u 73. i Kostas Mitoglu u 83. minutu. Ovo je bila treća pobeda za njih i posle pet kola nalaze se na drugom mestu sa pet bodova manje od Pari Sen Žermena.

Ranije u toku dana Bordo i Nim odigrali su 3:3, dok na meču Nanta i Remsa nije bilo golova.