PL BiH: Željezničar ne da vrh! ''Pali'' su i Bijeljinci!

Pobjedom nad Radnikom “plavi” sa Grbavice vratili se na vrh tabele Premijer lige BiH.

Fudbal 16.09.2018 | 23:07
Željezničar nije briljirao, ali je upisao tri važna boda u nedjelju uveče protiv Radnika.

Domaći su slavili sa 1:0 i tako preuzeli vrh tabele od Sarajeva koje je zu poziciju držalo 24 sata.

Prvu dobru akciju imao je Krpić, poslije centaršuta Stevanovića u devetom minutu, ali nije se upisao u strijelce.

Sve do 25. minuta kada je nova akcija ovog dvojca urodila plodom. Stevanović je još jednom ubacio, a Krpić je pogodio za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena istakao se golman Radnika Lučić odbranivši pokušaje Zeca i Pavića, a Zec je imao još jednu priliku, međutim, šutirao je pored gola.

U drugom poluvremenu domaći fudbaleri su stali, a malo je nedostajalo da im se to osveti u 70. Minutu,  u posljednjem trenutku Šabanadžović je izbacio loptu sa gol linije.

Poslije šeste pobjede u sezoni Željezničar je prvi sa 20 bodova, ispred najvećeg rivala, ekipe Sarajeva, koja ima dva manje.