SK: Nijemci iznenadili Mađare, Hrvati sigurni!

Vaterpolisti Hrvatske pobedili su SAD na startu Svetskog kupa sa 15:10, dok su Mađari svojim navijačima priredili neprijatno iznenađenje i izgubili od Nemačke.

Ostali sportovi 12.09.2018 | 09:15
Hrvati su u prvom kolu grupe B pobedili zahvaljujući golovima Anta Vukičevića (4) i Lorena Fatovića (3).

"Barakude" su kontrolisale igru i rezultat od početka i iskoristili priliku da se na startu druge četvrtine odvoje na tri gola razlike.

Mađarska to nije uspevala protiv Nemačke i izgubila je sa 12:10. Mađari su vodili na kraju prve deonice sa 2:1, a do poluvremena povećali razliku na 6:4.

Nemci su u nastavku zaigrali bolje i uspeli da sa 4:2 i 4:2 u trećoj i četvrtoj deonici ostvare važnu pobedu pred nastavak takmičenja i borbu za četvrtfinale i polufinale.

Svetski kup u Berlinu se igra po promenjenim pravilima pa će tako golmani moći da prelaze polovinu terena, igrači će moći iz slobodnih udaraca da šutiraju direktno na gol, dozvoljene su "leteće izmene", a svaka selekcija može da prijavi 11 igrača.

Ranije u toku dana Srbija je pobedila Južnu Afriku sa 21:3, a odigran je i meč Australije i Japana i "Kenguri" su pobedili sa 14:6.

Podsećamo da se na Svetskom kupu grupna faza igra samo za što bolju poziciju pred četvrtfinale, u koje će se plasirati svih osam učesnika ovog takmičenja.