LE: Tužno veče za Hrvate, ispali Fajenord i Legija!

Tužno veče za Hrvate: Ispali i Hajduk i Rijeka! Splićani poraženi golom u 93. minutu, a Riječani u 83. ! Hrvati se raspali: Ćao Rijeka, ćao Hajduk! Splićani ispali u poslednjoj segundi od FCSB – 2:1.  Legija ISPALA! Poljski šampion eliminisan od rivala iz Luksemburga! Legija probila dno u Luksemburgu, Maribor sve promašio! Ludogorec rutinski u Bosni i Hercegovini – 1:1.

Fudbal 16.08.2018 | 23:40
Samo 40 sekundi delilo je splitski Hajduk od prolaska u posljednju rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Poslije remija bez golova u Splitu, Hajduk je u revanšu u Bukureštu imao 1:1 sve do sudijske nadoknade, a onda…

U posljednjem napadu rumunske ekipe lopta je stigla na desno krilo do Romarija Benzara koji je ubacio u peterac, golman Hajduka Josip Posavec „zaplivao“ je u prazno i Arlem-Edi Noer na drugoj stativi samo se „poklonio“ za pobjedonosni pogodak 2:1.

STEAUA - HAJDUK 2:1 (1:0), prvi meč 0:0
/Noer 53, 90+3 - Said 82/

Isti igrač doveo je Steauu u vođstvo iz penala u 53. minutu, nakon što je Caktaš igrao u rukom u svom šesnaestercu.

Hajduk je do izjednačenja stigao osam minuta prije kraja, nakon što je Said odlično utrčao na centaršut s desnog boka i poslao glavom loptu u mrežu sa pet metara.

To ipak nije bilo dovoljno Hajduku za prolaz.

Ono što je uspelo Zenitu protiv Dinama iz Minska, nije Fajenordu protiv Trenčina.

Holanđani su takođe "jurili" 0:4 iz prvog meča 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope, ali nisu uspeli da naprave čudo u revanšu, pa čak ni da unesu neizvesnost.

FAJENORD - TRENČIN 1:1, prvi meč 0:4
/Botegin 8 - Mance 9/

Štoper Botegin doveo je Fajenord u vođstvo posle kornera u 8. minutu, ali već u sledećem bilo je 1:1.

I ovaj put strelac je bio Antonio Mance, hrvatski fudbaler koji je u prvom duelu postigao het-trik.

Za njega je ovo bilo srećno veče, međutim, ne i za mnoge druge Hrvate. Od evropske scene pored Hajduka oprostila se i Rijeka.

Riječani su, takođe, bili blizu prolazu, jer su pre nedelju dana odigrali 1:1 sa Sarpsborgom u Norveškoj, a u Rijeci je sve do 83. minuta bilo 0:0. A, onda je Mortesen postigao gol za goste i odveo ih dalje!

Maribor je igrao bez golova sa Glazgov Rendžersom u Sloveniji, što je značilo i kraj takmičenja za ljubičaste, koji su u Škotskoj izgubili 1:3.

Reprezentacija im je vicešampion sveta, ali hrvatski klubovi, izuzev Dinama, su daleko od evropskog proseka. Noć iz košmara imali su Hajduk i Rijeka u revanš mečevima trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Bili su u poslednjoj sekundi pali u Bukureštu protiv FCSB (2:1), dok je Rijeka poražena od norveškog Sarpsborga – 0:1.

Sigurni smo da navijači Hajduka noćas neće spavati mirnim snom. Ekipa iz Splita bila je nadomak malog iznenađenja. Imali su 1:1 na gostovanju FCSB, ali su bukvalno potonuli u poslednjoj segundi. Centaršut sa desne strane loše je procenio golman Josip Posavec je očajno procenio. Lopta ga je preletela, što je iskoristio Gnohare i udarcem glavom patosirao tim iz Dalmacije – 2:1.

A činilo se da će pogodak Saida biti dovoljan Hajduku da iskoristi remi bez golova sa Poljuda... Ako ništa drugo Hajduk je časno pao, što se ne može reći za Rijeku. Tim Matijža Keka je poražen na Rujevici od  Sarpsborga. Strelac je bio Martinsen u 84.minutu.

Rapid iz Beča je pregazio ekipu Slovana (4:0) i nadoknadio poraz iz prvog meča.

Fajenord nije uspeo da nadoknadi veliku prednost Trenčina (1:1).

Drugu godinu zaredom poljski šampion neće igrati grupnu fazu evropskih takmičenja.

Varšavska Legija ponovo je razočarala svoje navijače, koji su se nadali Ligi šampiona, a ostali su i bez Lige Evrope.

Luksemburški Didelanž iznenadio je Poljake pobedom 2:1 u prvom meču, da bi u revanšu izborio remi 2:2 - zapravo je Legija ta koja je opet "jurila" rezultat (0:2) - za istorijski uspeh i plasman u plej-of Lige Evrope.

DIDELANŽ -  LEGIJA 2:2 (2:1)
/Štumf 7, Stelvio 17 - Kante 33, 88/

Baš kao i protiv Spartaka iz Trnave pre nekoliko nedelja u kvalifikacijama za Ligu šampiona, fudbaleri Legije morali su da se vade u revanšu, ali i ovaj put to nisu uspeli.

Didelanž je već nakon 17 minuta igre vodio golovima Štumfa i Stelvija. Gosti su međutim, uspeli da se povrate iz šoka i pogotkom Kantea u 33. minutu smanje na 1:2.

Šampion Poljske, kojeg je pred ovaj meč preuzeo portugalski strateg, nekadašnji trener Crvene zvezde - Rikardo Sa Pinto, pritiskao je i uspeo da u finišu stigne do izjednačenja, a strelac je ponovo bio Kante. Vremena za preokret, ipak, nije bilo...

Didelanž će tek drugi put u svojoj istoriji igrati plej-of za Ligu Evrope.

Pre pet godina na korak od grupne faze zaustavio ih je Hapoel iz Tel Aviva, a ovoga puta protivnik će im biti rumunski Kluž

Legija je probila dno! Veliku krizu slavnog klub iz Poljske nagovestio je Spartak iz Trnave, a sada je potvrdio i Didelanž iz Luksemburga – 2:2.

Posle senzacionalne pobede u Varšavi, tim koji znao da izbaci i Red Bul Salcburg, ove večeri je izborio plodonasan remi – 2:2. Kako je igrala i kako se Legija ponašala bolje nije ni zaslužila.

Uleteli su u mašinu iz Luksemburga igrači Legije. Posle 17 minuta Didelanž je imao dva gola prednosti. Tek posle toga Legija je počela da igra.

Žoze Kante je postigao dva gola. Drugi u 86.minutu. Imala je Legija još nekoliko pokušaja, ali – nije vredelo.

Maribor nije uspeo da zadrži Stivena Džerarda i Rendžers. Tačnije, velikan iz Škotske je izdržao u bunkeru. A Slovenci su sve promašili. Tanku nadu mogao je da donese Tavareš, ali je u 91.minutu promašio penal.

Ludogorec je rutinski prošao dalje. Bio mu je dovoljan i remi protiv Zrinjskog.