PL BiH: Derbi kakav "Grbavica" nije vidjela od 1985.

Sarajevski derbi kakav dugo nije viđen! Posljednji put četiri gola na "vječitom" derbiju Željezničara i Sarajeva viđena su 2012. godine. Večeras na "Grbavici", u 116. najvećem bh. okršaju, čini se najpravednije, po dva na obje strane.

Fudbal 15.08.2018 | 23:30
Prvi put od 1985. godine i derbija u Prvoj ligi Jugoslavije, na "Grbavici" nije viđen rezultat 2:2 u "vječitom derbiju" Željezničara i Sarajeva.

Posljednji put ovi rivali odigralu su 2:2 prije šest godina, ali na "Koševu". Večeras na stadionu Željezničara, u okviru petog kola Premijer lige BiH, čini se najpravednije, po dva gola na obje strane.

ŽELJEZNIČAR - SARAJEVO 2:2 (1:2)

Najveći bh. okršaj, 116. po redu, bolje su otvorili domaći, koji ipak uvodnu inicijativu nisu uspjeli da krunišu pogotkom. Gosti su to kaznili i iz prve prave prilike došli do vođstva.

Amar Rahmanović u 15. minutu uputio je nešto između centaršuta i šuta sa lijeve strane, defanzivac Željezničara Antonio Pavić izbacio je loptu nakratko sa gol-linije, ali, na njegovu žalost, tačno na nogu Benjaminu Tataru, koji je obradovao "bordo" navijače zakucavši loptu iza leđa Vedrana Kjosevskog.

Ipak, radost gostiju trajala je samo šest minuta.

Jedan od najboljih pojedinaca na meču Ivan Čurjurić poslao je loptu u prazan prostor za Pavića, koji je uspije da je proslijedi do Dženana Zajmovića, koji pogađa iz blizine za 1:1.

U 39. minutu ponovo je Rahmanović u centru pažnje. Kjosevski je veoma loše reagovao na centaršut Anela Hebibovića, Mersudin Ahmetović atraktivno je petom proslijedio loptu do Rahmanovića, kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Nakon desetak minuta igre u nastavku, mogli su gosti sve riješiti. Miloš Stanojević je sjajno šutirao, ali se ispriječila prečka.

U 73. minutu još jednom je Zajmović zatresao protivnički mrežu i postavio, ispostaviće se, konačan rezultatl.

Posljednjih petnaestak minuta meča donijelo je mnogo nervoze. Sudija Haris Kaljanac podijelio je nekoliko žutih kartona, ukupno devet.

Posljednju šansu u 87. minutu imali su fudbaleri u "bordo" dresovima, kada Joakim Adukor iz neposredne blizine, ali teške pozicije, nije uspio da se upiše u strijelce.

Ostalo je 2:2, a čini se da ovim ishodom mogu biti zadovoljne obje ekipe, kao i njihovi treneri.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Čurjurić (80. Arežina), Krpić, Blagojević, Bogičević, Zajmović, Hajdarević (46. Vranješ), Rodin, Jazvić (67. Veselinović). Trener: Milomir Odović.

SARAJEVO: Kovačević, Hebibović, Dupovac, Mujakić, Pidro, Stanojević, Adukor, Rahmanović (71. Crepulja), Tatar (57. Halilović), Velkoski, Ahmetović (83. Handžić). Trener: Husref Musemić.