EP: Smit najbrža na 200m, Kščotu zlato na 800m!

Britanska atletičarka Dina Ašer Smit osvojila je zlatnu medalju u trci na 200 metara na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

Ostali sportovi 12.08.2018 | 14:00
Nakon zlata na 100 metara, Ašer Smit je stigla do novog na duplo dužoj deonici rezultatom - 21 sekunda i 89 stotinki.

Holanđanka Dafne Šipers je, posle bronze na 100, osvojila srebrnu medalju na 200 metara. Ona je stazu pretrčala za 22,14 sekundi.

Bronzana medalja pripala je njenoj zemljakinji Džamil Samjuel koja je trku završila za 22,27 sekundi.

Poljski atletičar Adam Kščot osvojio je zlatnu medalju u trci na 800 metara.

Kščot je zlato osvojio najboljim rezultatom sezone - minut, 44 sekunde i 59 stotinki.

Srebro je pripalo Šveđaninu Adreasu Krameru (1:45,03), dok je bronzana medalja otišla u ruke Francuzu Pjeru-Ambruazu Bosu (1:45,30).

Poljakinji zlato na 400 metara! Poljska atletičarka Justina Švjeti osvojila je zlatnu medalju u trci na 400 metara na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

Švjenti je do zlata stigla vremenom 50 sekundi i 41 stotinka.

Poljakinja je u poslednjih nekoliko metara trke bila sjajna i praktično je 'ukrala' najsjajnije odličje Grkinji Mariji Belibasaki, koja je na kraju bila sporija za samo četiri stotinke.

Grkinja je postavila novi nacionalni rekord.

Bronzanu medalju osvojila je Lisana de Vete koja je kroz cilj prošla za 50,77 sekundi što je novi državni rekord Holandije.