EP: Britanci najbrži u Evropi!

Britanski atletičari Dina Ašer-Smit i Žarnel Hjuz osvojili su zlatne medalje u trkama na 100 metara na Evropskom prvenstvu u Berlinu.

Ostali sportovi 08.08.2018 | 11:45
Ašer-Smit je do zlata stigla rezultatom deset sekundi i 85 stotinki i tako izjednačila najbolji rezulat sezone, ali i postavila novi nacionalni rekord.

Srebrnu medalju osvojila je Nemica Djina Lokenkemper koja je kroz cilj prošla posle 10,98 sekundi.

Holanđanka Dafne Šipers, koja je branila zlato, morala je da se zadovolji bronzanom medaljom. Ona je štopericu zaustavila na 10,99 sekundi.

Žarnel Hjuz je finale istrčao za devet sekundi i 95 stotinki, što je novi rekord šampionata.

Samo stotinku sporiji bio je njegov zemljak Ris Preskod koji se okitio srebrom, dok je bronzanu medalju osvojio turski atletičar Žak Ali Harvi (10,01 sekundi).