WB: Anonimna igračica izbacila Šarapovu!

Posle tri sata borbe! Ruska teniserka Marija Šarapova eliminisana je u prvom kolu Vimbldona od sunarodnice Vitalije Dijačenko, trenutno 132. igračice na WTA listi.

Tenis 04.07.2018 | 09:45
Dijačenko je pobedila 110 pozicija bolje rangiranu bivšu GS šampionku sa 2-1 u setovima, 6:7 (3), 7:6 (3) i 6:4.

Teniserke su se u prvom setu više borile sa sopstvenim servis gemovima nego sa protivnicom preko mreže.

Šarapova je krenula ubedljivo i brejkom, da bi već u drugom gemu meča prokockala stečenu prednost. U sličnom maniru je protekao i ostatak seta u kom je viđeno ukupno šest brejkova do 4:4.

Od tog trenutka je svaka od igračica čuvala svoj servis i otišlo se u taj brejk u kom je Šarapova bila bolja.

Drugi set je bio sušta suprotnost prvog. Šarapova je opet napravila brejk rano za 2:0, ali se Dijačenko nije predavala. Već u narednom je propustila nekoliko šansi da se vrati u set.

Uspeva da "uhvati poslednji voz" na 5:3 i brejkom vrati set u ravnotežu, a da onda u taj-brejku istim rezultatom poravna rezultat u setovima na 1-1.

Šarapova je i treći set krenula bolje, ali je i tada oscilirala i dozvoljavala rivalki da se vrati. Povela je čak i 4:3 napravivši brejk, ali je opet poklekla i to je definitivno za nju označilo i kraj turnira jer je Dijačenko novim brejkom uspela da pobedi sa 6:4.