LN: Srbija baš zna da igra peti set!

Odbojkaši izvukli pouke posle ubedljivog poraza od Amerikanaca.  Srbija kroz dramu sačuvala san o završnom turniru Lige nacija.  Aleksandar Atanasijević ponovo briljirao, posle pet setova pao je Iran.

Ostali sportovi 17.06.2018 | 00:20
Prava reakcija naših odbojkaša!

Kritikovao je selektor Nikola Grbić svoje izabranike nakon jučerašnjeg ubedljivog poraza od domaćina 4. vikenda Lige nacija, Sjedinjenih Američkih Država, pa su 24 sata kasnije "orlovi" ostvarili pobedu protiv odličnog Irana.

Veliku podršku u Hofman Estejtsu imali su Iranci, ali im to nije bilo dovoljno u petom setu protiv Srbije - koji smo dobili četvrti put u ovom takmičenju.

SRBIJA - IRAN 3:2 (21:25, 25:22, 27:25, 20:25, 15:11)

Azijski predstavnik, koji je juče rutinski pobedio Poljake 3:0), odlično je počeo meč, ali je Srbija napravila preokret, uz ključni treći set koji smo dobili na razliku. Iran se tada vratio u meč, ali "orlovi" su navikli navijače da dobijaju peti set...

Nakon tri pobede na taj način tokom vikenda Lige nacija u Bugarskoj - i Iranci su poraženi na isti način, iako su se serijom od četiri poena u jednom trenutku i približili Srbiji.

Ubedljivo najefikasniji igrač u našem sastavu bio je Aleksandar Atanasijević sa 32 poena (nije igao prvi set), dok je Ivović imao 13. Milad Ebadipur je imao 21 poen kod Irana.

Ovo je bila sedma pobeda Srbije u Ligi nacija, za sedmo mesto na tabeli, iza Italijana koji imaju više poena, ali sa dobrim šansama za naš tim da se nađe na završnom turniru Lige nacija. Sutra, u poslednjem kolu vikenda u SAD, igramo protiv Poljske.

Poslednji vikend Lige nacija igramo od 22. do 24. juna protiv Kanade, Japana i domaćina Kine.