LN: Odbojkašice Srbije pale bez Brankice!

Drugi poraz odbojkašica – Italija bolja posle pet setova! Ženska seniorska reprezentacija Srbije poražena je na startu turnira 13. grupe četvrtog vikenda Lige nacija 2018. godine.  Drama duga dva sata – srpske odbojkašice izgubile od Italije! Sa 2:3 u setovima.

Ostali sportovi 05.06.2018 | 20:35
Odbojkašice Srbije pretrpele su poraz u prvom meču četvrtog vikenda Lige nacija u Roterdamu.

Bolja je bila selekcija Italije rezultatom 3:2, po setovima 19:25, 25:21, 25:21, 18:25, 15:13.

Tim Zorana Terzića nastupao je bez Brankice Mihajlović, koja nije ni otputovala sa ekipom u Holandiju.

Najbolja u srpskom timu bila je Tijana Bošković sa 29 poena, dok je Milena Rašić upisala 18.

Kod Italijanki istakla se Paola Egonu sa 23 poena.

Srbiji je to bio tek drugi poraz u Ligi nacija, uz osam ostvarenih pobeda. Naša selekcija zauzima treće mesto u ukupnom poretku.

Italija je u Roterdamu, u prvom kolu pobedila Srbiju sa 3-2, po setovima 19:25, 25:21, 25:21, 18:25 i 15:13, posle 122 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Topsport posmatralo je 700 gledalaca, a sudili su Patriša Rolf iz SAD i Pavel Burkijevič iz Poljske.

Umesto trijumfa, seniorke Srbije su osvojile bod protiv Italije. Odlično su počele izabranice Zorana Terzića i povele sa 1:0, ali je Italija uzvratila na isti način. U trećem setu Srbija je bukvalno prepustila vođstvo Italiji u završnici, a zatim posle bolje igre poravnala na 2:2. U petom setu nije bilo dovoljno umešnosti i preciznosti da se nadoknadi prednost Italijanki.

Srbija je na startu meča povela sa 4:0, a zatim tu razliku povećavala kako je set odmicao. Vodila je Srbija sa 16:9, pa 17:11 i 22:16, a set je dobila sa 25:19.

U drugom setu se vodila ravnopravna borba, a ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu, da bi Italija, posle 6:6, stigla do prednosti od 10:6. Italija je zatim povela sa 13:7, a Srbija smanjila na 15:14 posle serije 7:1. Italija je u nastavku povela sa 18:15, pa 21:17, a set je dobila sa 25:21 za izjednačenje na 1:1.

Odlično je Srbija počela treći set i povela sa 10:3, a Italija smanjila na 10:6, pa 11:10. Serijom 4:0, Srbija stiže do 15:10, a potom i do 18:12. Uzvratile su Italijanke i serijom 5:0 smanjila na 18:17. Izjednačila je Italija na 19:19, posle vođstva Srbije od 21:20, serijom 5:0 stigla do 25:21 za vođstvo od 2:1 u setovima.

Srbija je u četvrtom setu povela sa 5:2, a Italija smanjila na 6:5. Povela je Srbija sa 10:6, a Italijanke smanjile na 10:9, pa poravnale na 11:11. Srbija je ponovo povela, sa 13:11, pa 17:12 i 23:16, a do izjednačenja na 2:2 u setovima je stigla posle 25:18.

Italija je u petom setu povela sa 6:3, a na promenu strana otišla sa prednošću od 8:5. U završnici je bilo 11:7 za Italiju, pa 13:9, kada je Srbija serijom 3:0 na servis Rašićeve smanjila na 13:12. Imala je Italija zatim dve meč lopte – 14:12, a realizovala je drugu za 15:13 i pobedu od 3:2.

Srpskinje već sutra od 16.30 časova u Roterdamu očekuje novi meč, u kojem će im rivalke biti odbojkašice Dominikanske Republike.

Mnogo borbe, mnogo razočaranja. Dale su srpske odbojkašice sve od sebe, ali nisu uspele da na startu turnira 13. grupe četvrtog vikenda Lige nacija izbegnu poraz u Roterdamu. Italije je posle velike drame i 122 minuta igre slavila sa 3:2, po setovima 19:25, 25:21, 25:21, 18:25 i 15:13.

Za utehu, bod za Srbiju, koja je odlično otvorila meč, prva stigla do seta vođstva, ali su Italijanke preokrenule reuzultat. Potom izjednačenje na 2:2, ali u petom setu protivnice su bile smirenije i efikasnije.

Ostaje žal za izgubljenim vođstvom od 10:3, kasnije i 18:12 u trećem setu. Da su tada povele, verovatno bi izabranice Zorana Terzića i dobile meč pred 700 gledalaca u dvorani Topsport. U petom setu su ostale bez daha.

Prilika za ispravku već sutra protiv Dominikanse republike od 16.30, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

IV VIKEND (5 – 7. JUN)