RG: Rafa lako, Ćorić ispao, Monfis tragičar!

Monfis propustio četiri meč lopte – Gofan slavio posle pet setova! Belgijanac David Gofan plasirao se u osminu finala pošto je posle četiri sata i pet setova pobedio domaćeg igrača Gaela Monfisa, 6:7, 6:3, 4:6, 7:5, 6:3.  Nadal ekspresno do osmine finala, Ćorić eliminisan! Rafael Nadal plasirao se u osminu finala, pošto je posle tri seta savladao Rišara Gaskea – 6:3, 6:2, 6:2.

Tenis 02.06.2018 | 19:15
Aktuelni šampion Otvorenog prvenstva Francuske u narednoj rundi igraće protiv Maksimilijana Marterera koji je nakon tri seta savladao Jirgena Zopa.

Nadal je igrao veoma ubedljivo protiv domaćeg takmičara i na kraju je posle tačno dva sata igre savladao Gaskea.

Ovo je bio njihov 17. međusobni meč i zanimljivo Rafa je ostvario isto toliko pobeda.

Gaske niti u jednom setu nije uspeo da zapreti Špancu, koji je čak sedam puta oduzeo servis Francuzu.

Plasman u osminu finala nije uspeo da ostvari Borna Ćorić koji je posle tri seta poražen od Dijega Švarcmana.

Hrvatski teniser ovog proleća bio je u dobroj formi, međutim Argentinac ga je zaustavio nakon nešto više od dva i po sata igre – 7:5, 6:3, 6:3.

Švarcman će u narednoj rundi igrati protiv Kevina Andersona koji je bio boli od Miše Zvereva.

Monfis propustio četiri meč lopte – Gofan slavio posle pet setova! Belgijanac David Gofan plasirao se u osminu finala pošto je posle četiri sata i pet setova pobedio domaćeg igrača Gaela Monfisa, 6:7, 6:3, 4:6, 7:5, 6:3.

Gofan će igrati protiv Italijana Marka Čekinata, koji je u petak posle četiri seta pobedio Španca Pabla Karenja Bustu.

Meč između Gofana i Monfisa započet je u petak, međutim zbog kiše je prekinut i nastavljen je u subotu.

Domaći takmičar imao je prednost od 2-1 u setovima, ali je osmi nosilac uspeo da dobije četvrti seta sa 7:5, iako je spasao čak četiri set lopte na rezultatu 5:4 za Monfisa.

Gofan je odmah u narednom gemu napravio brejk i došao do izjednačenja. Francuz je bio psihički slomljen, to je Belgijanac iskoristio i u petom setu slavio sa 6:3.