Kraj: Frum ispisao istoriju Đira!

Benetu poslednja etapa! Kristofer Frum, biciklista ekipa Skaj, zvanično je postao prvi Britanac koji je pobedio u generalnom plasmanu Đira d'Italije.

Ostali sportovi 28.05.2018 | 09:15
Frum je ovim trijumfom došao do triplete, odnosno poslednja tri Grand tura (Tur d'Frans, La Vuelta, Điro d'Italija) on je osvojio.

Četvorostruki šampion Trke kroz Francusku trijumfovao je ispred Toma Dumulana koji je imao 46 sekundi zaostatka, tj. ispred Migela Angela Lopesa koji je trku završio sa 4:57 zaostatka za Frumom.

Prvih deset kompletirali su još Ričard Karapas (+5:44), Domeniko Pocovivo (+8:03), Peljo Bilbao (+11:50), Patrik Konrad (+13:01), Džordž Benet (+13:17), Sem Omen (+14:18) i Davide Formolo (+15:16).

Poslednju etapu, koja se vozila oko Rima u dužini od 115 kilometara, osvojio je Sem Benet koji je u sprint završnici bio bolji od Elije Vivijanija i Žan-Pjer Drukera.

Kada je reč o ostalim majicama, najviše poena sakupio je Elija Vivijani (341p), najbolji mladi takmičar je ostao Migel Angel Lopes, dok je najviše poena na brdskim ciljevima osvojio Frum (125).

Za kraj, najbolji tim na 101. izdanju Trke kroz Italiju je britanski Skaj za koji i vozi pobednik Trke kroz Italiju.