POR: Sporting se vratio na 3. mjesto!

Imate pravo samo jednom da pogađate ko ga je dao za Sporting! Radosav Petrović igrao drugo poluvreme.

Fudbal 23.04.2018 | 12:15
A ko drugi do - Bas Dost? Pogotkom 29-godišnjeg Holanđanina, Sporting je nastavio poteru za Benfikom i Portom, nadajući se da će do kraja portugalskog prvenstva neko da pogreši, pa da se umeša u borbi za titulu. Samo četiri dana posle plasmana u finale Kupa Portugalije, Lavovi su savladali Boavistu na zavtaranju nedeljnog programa 31. kola Primeire  - 1:0.

I to iz jedanaesterca, pošto je u 26 minutu Dost pogodio i tako postigao 26. gol u sezoni. Ima ih sedam manje od prvog strelca lige, Žonasa iz Benfike.

Ako ne uspe da se domogne titule - objektivno, vrlo teško - Sporting će do kraja sezone makar imati šansu da prestigne Benfiku, koju čeka na svom stadionu za dve runde, u meču u kome će na talonu biti plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Umesto Žeremija Matjea od 46. minuta za lisabonskog velikana igrao je Radosav Petrović. A srpski štoper Nikola Maraš je odigrao standardno dobro svih 90 minuta u dresu Šavesa, koji je posle šest sušnih kola osvojio tri boda protiv Portimonensea.

PORTUGAL 1 - 31. KOLO