PL: Arsenal prvo "kilavo", pa moćno za Vengera!

Arsenal 'rafalom' u finišu anulirao gol Arnautovića! Fudbaleri Arsenala pobedili su Vest Hem sa 4:1 u Premijer ligi golovima u poslednjih deset minuta utakmice. Dali su sve od sebe da ga ne razočaraju. . .

Fudbal 22.04.2018 | 18:00
Austrijski reprezentativac Marko Arnautović umalo je pokvario jednu od poslednjih utakmica Arsena Vengera na klupi londonske ekipe.

Arsenal je bio bolji tokom većeg dela meča, ali je prvi gol postigao u 51. minutu kada je Naćo Monreal sjajno tukao iz voleja posle kornera Džake.

Trianest minuta kasnije Lanzini pronalazi Arnautovića u kaznenom prostoru, a Austrijanac srpskog porekla šalje loptu u malu mrežu za izjednačenje 1:1.

Arsenalu "otvorilo" tek u poslednjih desetak minuta meča. Prvo je sa levog boka uz malo sreće pogodio Remzi u 82. minutu. Lakazet je potom upisao 12. i 13. gol u Arsenalu.

Francuz je u 85. minutu dobio loptu od Obamejanga i snažno šutirao iskosa sa sedam, osam metara, a onda i u 89. minutu dobro reagovao na centaršut Remzija i postavio konačan rezultat 4:1.

Arsenal je do kraja imao još jednu odličnu šansu za 5:1, ali je lopta posle udarca Remzija otišla preko gola.

U drugoj utakmici igranoj u istom terminu, Stouk i Barnli su remizirali 1:1.

Prvi od poslednjih mečeva Arsena Vengera na klupi Arsenala završen je pobedom!

Iskusni menadžer je pre tri dana saopštio da napušta klupu "tobdžija" posle 22 godine, a njegovi fudbaleri su mu u prvom susretu nakon te odluke priredili ubedljivu pobedu nad Vest Hemom, iako su tri boda u jednom trenutku došla i u pitanje.

Nije Arsenal igrao sjajno do prvenca, potom je Vest Hem zasluženo izjednačio, ali je furioznih deset minuta Ramzija i Lakazeta ponovo "čekićare" bacilo na kolena.

ARSENAL - VEST HEM 4:1 (0:0)

U 51. minutu Načo Monreal je uhvatio "volej" sa visine penala nakon kornera Granita Džake za svoj treći gol u poslednjih sedam utakmica, ali slavlje nije dugo potrajalo nakon izmena Dejvida Mojsa kojima je prodrmao ekipu.

Odmah su Lanzini i Čičarito ušli u šanse, ali gol je postigao sjajni Marko Arnautović koji je potpuno prebrodio period krize sa starta sezone i doneo neizvesnost.

Osećala se tada nervoza na "Emirejtsu", a prekinuo ju je Aron Ramzi. Velšanin je centrirao za Obamejanga sa leve strane, Rajs i Hart nisu dirali loptu - misleći da će to uraditi onaj drugi, pa je ona lagano ušetala u mrežu dok su se defanzivac i golman iščuđavali...

Bila je to nova energija za Arsenal, koji je na ovom meču ponovo igrao u "šarenom" sastavu čuvajući se za Ligu Evrope i izgleda da se ozbiljnije povredio Elneni, pa je i Aleksandr Lakazet na brzinu došao do svog 12, pa 13. gola u Premijer ligi ove sezone.

U istom terminu remizirali su Stouk i Barnli kojim su "keramičari" ostali bez gotovo ikakve šanse da opstanu u Premijer ligi.