TUR: Galata će pjevati Sinanu!

Lavovi ne daju prvo mesto, ali bilo je gusto! Kako drugačije u turskoj ligi nego u samoj završnici?

Fudbal 22.04.2018 | 07:45
Ludilo turske lige nastavlja da dobija sve interesantnije obrise.

Bašakšehir je na otvaranju 30. kola bio bolji od Kajzerija i tako je ponovo zauzeo prvo mesto. Galatsaraj je bio pod velikim pritiskom moranja pred gostovanje Alanji, ali je uspeo da se izvuče na samom kraju meča, tačnije u 82. minutu kada je Sinan Gumuš doneo pobedu Lavovima od 3:2 (2:1).

Počelo je sve da ne može bolje po Lavove. Došli su u prednost u četvrtom minutu utakmice preko Bafetimbi Gomisa. Bio je na pravom mestu i posle odbitka samo ćušnuo loptu u mrežu. Ako je neko posle toga sumnjao u dobar rezultat Galate, onda je malo ko posle 17. minuta kada je Cavelas dao autogol. Pokušao je da interveniše ispred golmana Jilmaza, ali je prosledio loptu u svoju mrežu.

Ko je posle toga mislio da može da bude neizvesnosti. A i te kako je bilo.

Već pet minuta kasnije Fernandeš je napravio nekoliko driblinga, ušao sa leve strane u sredinu i prepolovio prednost gostiju, da bi u drugom poluvremenu posle nesmotrene reakcije Galatasaraja Akbaba doneo izjednačenje u 60. minutu.

Na pola sata do kraja na semaforu je pisalo 2:2.

Do kraja je Galatasaraj pokušavao da se izvuče, da sa novim golom stigne do nova tri boda koja će ga vratiti na prvo mesto.

Zapravo, samo se čekalo kada će se to dogoditi, poznajući turski šampionat.

A desilo se u 82. minutu kada je pogodio Sinan Gumuš. Dobio je dugačku loptu između štopera i beka, dobro se ubacio i precizno gađao u gol Jilmaza.

Galata posle ove pobede vraća prvo mesto u svoj posed (63 boda), ima bod više od Istanbul Bašakšehira (62 boda). Bešiktaš je na trećoj poziciji s 59, a Fener četvrti s 57 s utakmicom manje.

Da li neko sme da se usudi da prognozira krajnji poredak? Turska ima jedan od najluđih šampionata u Evropi.