FRA: Marselj ''izbušio'' Lil! Monaku visi 2. mjesto!

Monako je u ozbiljnom problemu - visi mu drugo mesto! Gengan mu spakovao tri komada! Iznenađujući rezultat u francuskoj Ligi 1, a svemu je kumovao crveni karton Žemersona.  Kako igra Marselj - Tovan i Mitroglu izbušili Lil! Olimpik poravnat s Lionom na trećoj poziciji s 69 osvojenih bodova.

Fudbal 22.04.2018 | 11:00
Nije slučajno Marselj u polufinalu Lige Evrope!

Fenomenalno igra tim Rudija Garsije, a to je sada na svojoj koži osetio i Lil - 5:1 (4:0) u 34. kolu francuske Lige 1.

Još u prvom poluvremenu Marselj je dao četiri gola, od toga je Tovan dao prva dva u 12. i 30. minutu, a Kostas Mitroglu u 35. i 38. minutu naredna dva. Već tada se više nije postavljalo pitanje pobednika.

U drugih 45 minuta malo je opao ritam igre, domaćin je ukočio, Benzija je u 54. dao jedini gol za Lil, ali da i to ne ostane bez odgovora potrudio se Okampos koji je pogodio u 68. minutu na asistenciju Dimitrija Pajea.

Sada su Marselj i Lion izjednačeni na trećoj poziciji s 69 osvojenih bodova, s tim što bi ako ovako ostane Lion bio taj koji bi igrao kvalifikacije za Ligu šampiona. Monako je drugi sa 70 bodova na kontu, ali i utakmicom manje od Marselja i Liona.

Marselju je svakako teže jer igra dva takmičenja uporedo. Za pet dana će igrati prvi meč polufinala Lige Evrope protiv Salcburga, a taj meč će se igrati na Velodromu od 21.05.

Odlična uvertira Marselja za taj meč.

Gengan se muški naigrao fudbala i poslao Monako nazad u Kneževinu s tri gola u mreži i velikim znakom pitanja nad drugom pozicijom. Domaćin je odigrao vrhunsku utakmicu, a uz crveni karton Žermersona u 21. minutu sve je dovelo do lagane pobede od 3:1 (2:0).

Odlučujući momenat bio je u pomenutom 21. minutu. Golman Si je bio već savladan, lopta je išla u gol, a kako bi sprečio gol Žemerson je odlučio da loptu zaustavi rukom. Na taj način je dobio crveni karton i napravio je i penal.

Mnogo loših stvari iz jednog poteza.

Posle toga je sve krenulo nizbrdo po Kneževe. Gengan je počeo da igra tiki-taku, da veze po terenu i maksimalno koristi to što ima igrača više u polju.

Tako je u 34. minutu Grenije asistirao do Didoa u 34. minutu, a potom i Beneze do Tirama u 47. Tada je i definitivno bilo jasno da će Gengan do tri boda, a da je Monako u velikom problemu uprkos tome što je Ture postigao gol za Monako u 63. minutu.

Kako sada stoji situacija na tabeli Lige 1?

PSŽ je prvi i tu nema dileme. Monako je drugi sa 70 bodova, a iza njega su Lion i Marselj koji imaju po 69 bodova. Dakle, drugo mesto koje vodi direktno u Ligu šampiona "visi" Kneževima. Biće to velika borba do samog kraja prvenstva za raspodelu ova tri mesta. A onaj ko bude najlošiji će završiti na četvrtoj poziciji i igrati kvalifikacije za Ligu Evrope.

FRANCUSKA 1 - 34. KOLO