SLS: Javor i Rad nastavili borbu za opstanak!

Fudbaleri Javora pobedili su danas na svom terenu ekipu Zemuna sa 1:0 u utakmici drugog kola plej-auta Superlige Srbije.  Rad se ne predaje! "Građevinari" ostvarili važnu pobedu i ostali aktivni u borbi za opstanak. U Ivanjici Javor savladao Zemunce.

Fudbal 22.04.2018 | 08:15
Jedini gol na meču postigao je Momčilo Mrkaić u 59. minutu.

Javor je peti na tabeli plej-auta sa 17 bodova, dok je Zemun i dalje prvi sa 21.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvarili su i fudbaleri Rada, koji su na svom terenu slavili protiv Radnika iz Surdulice sa 2:1.

Rad je poveo u 30. minutu autogolom Siniše Mladenovića, na 2:0 je u 60. minutu povisio Veljko Birmančević, a konačan rezultat je minut kasnije postavio Nikola Žakula.

Radnik je četvrti na tabeli sa 19 osvojenih bodova, dok je Rad na sedmom mestu sa četiri boda manje.

Borba za opstanak traje!

Fudbaleri Rada, jedni od dva "fenjeraša" uoči 32. kola, pokazali su na svom stadionu da se ne predaju i da ne odustaju od ostanka u Superligi. Ekipa Zorana Milinkovića (isključenog u prošlom kolu) tako je u subotu u Crnotravskoj ulici osvojila tri boda i ostavila Borac na poslednjem mestu, sa 12 osvojenih bodova.

RAD - RADNIK 2:1

"Građevinari" su tako ostvarili prvu pobedu posle skoro mesec i po, jer nisu trijumfovali od utakmice protiv Javora 11. aprila, a današnji uspeh biće im veliki podsticaj pred završnicu sezone.

Istovremeno, takmičarska subota počela je i u Ivanjici, gde je domaćin golom Momčila Mrkaića pobedio pred par stotina gledalaca.

JAVOR - ZEMUN 1:0

Ivanjičani su tako "vezali" tri utakmice bez poraza kod kuće, ali ih trijumf Rada i dalje održava budnim u borbi za opstanak, koja će se očigledno voditi do poslednjih trenutaka poslednjeg kola.