EL: Baskonija razbila Bamberg, Nedović slavio s Unikahom!

Košarkaši Unikahe pobedili su u napetoj završnici Barselonu sa 95:91 u 27. kolu Evrolige, dok se Baskonija približila Top 8 pobedom nad Bambergom 103:79.  Baskonija razbila Bamberg, Zvezda nema ni matematičke šanse za četvrtfinale Evrolige! Okončano je svako nadanje crveno-belih, ako je uostalom i postojalo posle poraza u Atini od Panatinaikosa.  Nedović i Suarez bacanjima srušili Karijevu Barselonu.

Košarka 21.03.2018 | 23:20
Najefikasniji u Unikahi je ovog puta bio Danijel Dies sa 21 poenom, a Nemanja Nedović je ubacio 13 koševa i imao tri skoka i četiri asistencije.

Dragan Milosavljević je na parketu proveo nešto više od minuta i postigao je dva poena uz jednu ukradenu loptu za Unikahu.

Barselona je u meč ušla furiozno i već posle trojke Ertela za 17:5 pokazala koliko ozbiljno želi pobedu.

Vačinski i Alberto Dijas trojkama usporavaju nalet "Blaugrane", koja do kraja prve deonice čuva prednost od šest poena 25:19.

Unikaha je u nastavku uspela da sustigne protivnika i do poluvremena preokrene na 49:46. U trećoj novi pad i uzlet Unikahe koja je od -8 došla do +8 za samo pet minuta.

U poslednjoj četvrtini su išli i do maksimalnih +15 (84:69), ali se Barselona vratila i ušlo se u penal završnicu u kojoj je prevladao tim Đoana Plaze za 11. pobedu u Evrloigi. Barselona ima samo devet pobeda i 18 poraza.

Nije bila to utakmica koja je mogla da donese bilo šta jednoj od ekipa, ali su španski takmaci odigrali za prestiž i kao pobednik nad Barselonom izašla je Unikaha iz Malage na svom parketu rezultatom 95:91.

Barselona je delovala daleko u pojedinim delovima meča, tokom poslednje deonice Unikaha je vodila i do 11 poena. Ipak, tim Svetislava Pešića se vratio u poslednjem minutu prišao na dva poena zaostatka (89:87), a onda je Nemanja Nedović dao dva slobodna bacanja na sedam sekundi pre kraja i praktično prelomio utakmicu. Na kraju je i Karlos Suarez zadržao mirnu ruku i domaći navijači su mogli da slave.

Nedović je na ovoj utakmici igrao 22 minuta. Za to vreme postigao je 13 poena (3/6 za dva, 1/4 za tri, 4/4 sa penala), a dodao je tome i tri skoka i četiri asistencije.

Dragan Milosavljević igrao je vrlo malo, dva minuta, i za to vreme je stigao da postigne dva poena i ukrade jednu loptu.

Barselona je na ovoj utakmici mogla da računa na Anta Tomića koji je ubacio 22 poena i imao 11 skokova i dve asistencije. Jako dobra partija.

Pored njega istakli su se i Edvin Džekson i Peteri Koponen sa po 13 poena, odnosno Adrijan Moerman sa 12.

Baskonija je ozbiljno "zagrizla" u borbi za osmo mesto sa Makabijem. Već od starta i serije 10:0 nije popuštala gas pa su saigrači Luke Mitrovića malo šta mogli da urade da bi zaustavili Džejsona Grejndžera i Ilimana Diopa. Prvi je ubacio 17, a drugi 16 poena za pobednika.

U Bambergu je Nikos Zisis imao 17, a Riki Hikman 14 poena. Dejan Musli je za 23 minuta imao osam poena, a Luka Mitrović za upola manje minuta četiri pogotka.

Baskonija je već do kraja prve deonice imala +13, da bi do poluvremena Bamberg uspeo da smanji i sa 50:39 ode na poluvreme. Debakl je nastao u trećoj deonici, a Baskonija je imala i 33 poena prednosti posle koša Diopa za 86:55.

Baskonija posle trijumfa ima 14 pobeda i 13 poraza i na osmom je mestu, dok je Bamberg 13. sa 10 pobeda i 17 poraza.

Baskonija se poigrala sa Bambergom i lagano došla do pobede od 103:79. Ovo je 14. pobeda za tim iz Vitorije u dosadašnjem delu Evrolige što je tri više od Crvene zvezde (11) na tri kola pre kraja uz bolji međusobni skor. Čak iako bude krug sa Makabijem, Zvezda ne bi bila osma. To znači da su crveno-beli ovom utakmicom ostali i bez matematičkih šansi za plasman u četvrtfinale Evrolige. A ida nije, Zvezda do kraja ukršta koplja s Fenerbahčeom, Real Madridom i CSKA.

Elem..

Koliko se na ovoj utakmici nije postavljalo pitanje pobednika govori činjenica da je Baskonija posle 10 minuta igre vodila sa 13 poena prednosti. Malo se kasnije trgnuo Bamberg, ali je Baskonija u trećoj deonici dodatno pojačala ritam i otišla na jako, jako veliku prednost.

Poslednjih 10 minuta nije ni moralo da se igra. Bilo je to vrlo lako, praktično se domaći igrači nisu ni oznojili.

Njih će do kraja ligaškog dela čekati velika borba sa Makabijem iz Tel Aviva u trci za poziciju broj osam i ulazak u četvrtfinale.

Najefikasniji kod Baskonije na ovom meču bio je Džejson Grejndžer sa 17 poena. Dejan Musli ubacio je šest poena uz četiri skoka, a Luka Mitrović četiri poena uz dva skoka.

Ako Baskonija kao osmoplasirani tim bude igrala protiv CSKA u plej-ofu, neće Armejcima biti nimalo lako...

/Dijaz 21 - Tomić 22/

TABELA: CSKA 22-5, Fenerbahče 19-8, Olimpijakos 18-9, Real 16-11, Žalgiris 16-11, PAO 16-11, Himki 16-11, Baskonija 14-13 (plej-of), Makabi 13-14, Unikaha 11-16, Zvezda 11-16, Valensija 10-17, Bamberg 10-17, Barselona 9-18, Armani 9-18, Efes 6-21.