POR: Tandem Martins - Dost drži Sporting visoko!

Rio Ave nije imao šanse u Lisabonu.

Fudbal 19.03.2018 | 12:45
Sporting ne da treće mesto. U trci za titulu praktično su ostali bez nekih ozbiljnih šansi, ali očigledno lisabonski Lavovi imaju jak motiv da ne dozvole četvrtoplasiranoj Bragi da ih pretekne. Ekipa Žorža Žezusa manje-više rutinski je na svom stadionu izašla na kraj sa Rio Aveom i pobedila sa 2:0 u poslednjem duelu 27. kola Primeire.

Po jedan pogodak u oba poluvremena bio je dovoljan Sportingu za jubilarnu, 20. pobedu u prvenstvu, a ujedno je upisao 19. meč zaredom bez poraza na svom stadionu.

Sjajnu akciju izveli su domaći uoči prvog gola. Bas Dost je petom odložio loptu Želsonu Martinsu, a ovaj je posle driblinga šutirao veoma pametno u donji desni ugao.

Osam minuta pre kraja utakmice bio je red da se Martins revanšira Holanđaninu. Prošao je po desnoj strani i poslao loptu na peterac, a Dost je rutinski sreknuo glavom u mrežu.

To je fudbalerima Rio Avea bio peti uzastopni poraz u šampionatu, ali valja napomenuti da su u toj seriji i neuspesi protiv još dva portugalska velikana, Benfike i Porta.

PORTUGAL 1 - 27. KOLO