ŠPA: Pogađali Gameiro i Kosta, četvrta pobjeda Atletika!

Fudbaleri Atletiko Madrida ostvarili su četvrtu uzastopnu pobedu u LaLigi, pošto su sa 2:0 u Madridu bili bolji od Atletik Bilbaa.  "Čolo" pogodio da se Gameiru igra fudbal.  Dijego Simeone ima odlične napadače i nekada je teško odlučiti kome od njih ukazati šansu. . .  Dijego Kosta - lakoća postizanja golova! Atletiko uspeo da sruši goste iz Baskije - 2:0.

Fudbal 18.02.2018 | 20:00
Strelci su bili Kevin Gameiro u 67. i Dijego Kosta u 80. minutu.

Atletiko je posle 24 kola španskog prvenstva drugi na tabeli sa 55 bodova, sedam manje od vodeće Barselone.

Atletik Bilbao nije pobedio ni u petoj vezanoj utakmici i sa 28 bodova zauzima 14. mesto na tabeli LaLige.

U prvom meču dana, Real Sosijedad je pobedio Levante sa 3:0 golovima Prijeta, Huanmija i Kanalesa.

Simeone je protiv Bilbaoa zaigrao s trojicom fudbalera koji mogu da igraju na poziciji napadača - Kosta, Grizman i Korea - no nijedan od njih nije uspeo ni da namuči Kepu.

Sve do 59. minuta i ulaska Kevina Gameira na teren, "jorgandžije" su bile bez udarca u okvir gola, ali se poverenje u francuskog "špica" isplatilo pošto je prvo u 67. minutu postigao gol, a potom i u 80. upisao asistenciju za Dijega Kostu.

S obzirom na to da Bilbao do kraja meča nije uspeo da namuči domaći tim - rizik Dijega Simeonea koji je jedno vreme na terenu držao i četiri napadača - i tek kako se isplatio.

ATLETIKO MADRID - ATLETIK BILBAO 2:0 (0:0)

Prvo je Jan Oblak izazvao oduševljenje publike zbog driblinga, a na krilima ove energije sa "tribina" Atletiko se brzo premestio na drugi deo terena i nakon dobre akcije Saula i Grizmana, lopta je stigla do Kevina Gameira koji je preciznim udarcem iskosa s desne strane pogodio dalji ugao golmana Kepe koji je bio "kratak".

Nije to bilo dovoljno da bi se Bilbao "pokrenuo", pa je Gameiro u 80. minutu poslao dubok pas ga Dijegu Kosti, a ovaj je jakim udarcem "probušio" mrežu.

Ovo je 16. pobeda Atletija u sezoni i najbliži su Barseloni, na sedam bodova daleko.

Kao u najslavnijim danima ere Dijega Simonea. Tako igra Atletiko u poslednje vreme. Pobede se nižu, golovi ne znaju da se prime... Odolevao je Atletik Bilbao na Vandi Metropolitano, ali je na kraju klasa Madriđana došla do izražaja - 2:0.

Klasa od koje će morati i dalje da strepe fudbaleri Barselone, pošto je Atletiko i dalje na minus sedam. Ako se ima u vidu u kakvoj je formi četa iz Madrida jasno je zašto Katalonci ne smeju da se opuste.

Nije blistao Atletiko večeras. Međutim, stigao je do petog trijumfa u nizu. Kada su okovi nervoze počeli da stežu noge domaćina za pozitivan rasplet pobrinuo se Grizman. On je u 67.minutu povukao loptu, napravio višak, a potom odigrao do Gameira. Francuz je pogodio suprotan ugao.

Otpor gostiju je nestao. Ostalo je samo da Dijego Kosta pokaže da je lakoća postizanja golova sinonim za njegove igračke sposbonsti. Lepo, školski je prevario Arizabalagu za totalno oduševljenje na Vandi.