PL BiH: Radnik razmontirao Borac u Bijeljini!

Fudbaleri Radnika sa ubjedljivih 3:0 savladali banjalučki Borac i stigli do šestog mjesta na tabeli.

Fudbal 18.02.2018 | 17:15
Bijeljinski Radnik razmontirao je Borac na otvaranju proljećnog dijela sezone u Premijer ligi BiH i zadao mu težak udarac u borbi za Ligu 6.

Ekipa Mladena Žižovića pobjedom 3:0 revanširala se Borcu za poraz u prvom dijelu sezone, a mnogo važnije od toga, izbila na poziciju šest na tabeli, koja vodi u Ligu za prvaka.

Radnik je u potpunosti nadigrao Borac, rano postigao dva pogotka i kontrolisao veći dio utakmice, dozvolivši Banjalučanima tek nekoliko poluprilika u drugom poluvremenu.

Duel 19. kola premijer lige BiH počeo je odlično za Radnik i nakon samo 17 minuta igre na semaforu je stajalo 2:0.

Prvi gol postigao je Beširević poslije dobre akcije Pece i Đurića i nagovijestio ishod meča.

Samo dvije minute kasnije Hadžić je kaznio usporenu i vjerovatno jo šokiranu odbranu Borca. Nakon solo akcije u šesnaestercu pokušao je da ubaci, a kada mu se lopta od bloka vratila u noge šutirao je praktično iz mrtvog ugla i matirao Savatovića za 2:0.

Radnik jhe bio mnogo opasniji u prvom poluvremenu, a najbolja prilika Borca bio je slobodnjak Radulovića, ali se istakao golman Lučić.

Nakon nekoliko opasnih prodora Radnika po lijevom boku Borac je preuzeo inicijativu, ali nije uspjevao da izvrši potpuni pritisak i potisne domaće u svoj šesnaesterac.

Najbliži golu Borac je bio u 70. minutu kada je Karić pogodio stativu.

Borac je do kraja napadao, Radnik je čuvao rezultat, a to je ostavilo prostora za brze kontranapade.

Upravo jedan takav sjevnuo je tri minute prije kraja, a mladi rezervista Bradonjić pogotkom za 3:0 stavio je tačku na i.